Bývalý dlouholetý člen vedení Juventusu Turín dostal nabídku stát se manažerem reprezentace od předsedy FAČR Petra Fouska a člena výkonného výboru Adolfa Šádka.

„Předem musím konstatovat, že si té nabídky i jejich podmínek vážím, a že jsem to velmi důkladně zvažoval. Stejně tak si vážím přístupu FAČR během jednání. Bohužel jsem se po zralém uvážení a mnoha konzultacích rozhodl, že ji nemohu přijmout,“ uvedl Nedvěd.

„Po mnoha letech mimo republiku si nejsem jist, zda bych v této chvíli mohl českému fotbalu pomoci. A to tím spíše, že vzhledem k mým stále častým nezbytným pobytům v zahraničí nejsem ještě trvale v České republice,“ vysvětlil Nedvěd, který je v Itálii od roku 1996.

Nejprve hrál za Lazio Řím a poté za Juventus, v jehož dresu po sezoně 2008/09 ukončil kariéru. Nejlepší český sportovec roku 2003 se od října 2010 podílel na chodu turínského klubu jako člen vedení, o pět let později byl jmenován viceprezidentem. Předloni v listopadu ve funkci skončil.

Vedení asociace vybírá nového trenéra a manažera národního týmu poté, co se v listopadu po konci kvalifikace navzdory postupu na evropský šampionát rozhodl nepokračovat kouč Jaroslav Šilhavý. Jeho nástupce by měl být znám ve čtvrtek po poledni po mimořádném zasedání výkonného výboru. Očekává se, novým koučem reprezentace bude Ivan Hašek a jeho asistenty Jaroslav Köstl ze Slavie a Jaroslav Veselý z Bohemians.

Dlouhodobá koncepce

„Hned po skončení Jaroslava Šilhavého jsme řekli, že žádná konkrétní jména komentovat nebudeme, a to platí. Ani průběžná jednání a další detaily. Konečný výstup zazní až po schválení výkonným výborem. Vyjádříme se i k některým dalším momentům, jako například ke komentáři předsedy Slavie Jaroslava Tvrdíka ohledně trenéra Trpišovského,“ předeslal v úterý Fousek na svazovém webu.

„Hodně práce se udělalo během prosince, abychom v lednu, jak jsme dopředu avizovali, mohli nového trenéra představit,“ doplnil místopředseda výkonného výboru Jiří Šidliák, který je členem pětičlenné pracovní skupiny, kterou FAČR pověřil výběrem nového trenéra. V ní jsou ještě Fousek, Jan Richter, Adolf Šádek a nový technický ředitel asociace Erich Brabec.

„Samozřejmě, že ruku v ruce s jmenováním trenéra jde i jmenování asistentů a nového manažera. Věřím v úspěšné složení, abychom se dobře připravili na Euro,“ dodal Fousek. „Každopádně bychom chtěli, aby řešení nebylo jen do Eura, ale i na následný další ročník Ligy národů a hlavně kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2026.“