Když už po téměř roce doléčil operované tříslo, v říjnu krátce naskočil do dvou zápasů. Zdálo se, že Patrik Schick je z nejhoršího venku. Jenže pak přišlo zranění lýtka a další téměř měsíční pauza.

Tentokrát se očekávaný návrat s 24 góly druhého nejlepšího střelcem Bundesligy sezony 2021/22 vydařil.

Schick comeback proti Häckenu ozdobil gólem. Když zvýšil na 2:0, o radost se běžel podělit s týmovým lékařem Karlem-Heinrichem Dittmarem, který sledoval roční utrpení českého útočníka a dával ho do kupy.

„Po tak dlouhé době to bylo velmi emotivní. Bylo úžasné oslavit gól se všemi hráči a realizačním týmem. Nebylo snadné se vrátit. Jsem strašně šťastný,“ líčil svoje dojmy Schick.

S uzdravení kanonýra mají „lékárníci“ obrovskou radost. „To, že dal Patrik gól, bylo důležité pro duši, hlavu i srdce,“ řekl sportovní ředitel klubu Simon Rolfes.

„Byl to pro něj důležitý krok. A krásný okamžik pro všechny. Musel hodně bojovat, aby byl zase fit,“ doplnil kouč Bayeru Xabi Alonso.

Podívejte se na nejlepší akce Patrika Schicka:

| Video: Youtube

„Už jsem se jednou vrátil, pak se ale objevily další problémy. Proto jsem moc rád, že jsem dal gól. Teď jen aby to pokračovalo,“ přál se sedmadvacetiletý Schick, který během zdlouhavé rekonvalescence už ztrácel naději.

„Góly má v krvi. Bylo to vidět, byl na správném místě,“ pochvaloval si ředitel Rolfes.

Stane se klíčovým hráčem?

Bayer letos šlape. V žádném z dosavadních 19 zápasů neprohrál a hned 18 z nich vyhrál. Bundesligový lídr aktuálně drží šňůru 14 vítězství v řadě. „Máme dobrou sérii. Do konce zimní pauzy nám zbývá šest utkání a chceme pokračovat jako doposud,“ burcoval Schick.

V Leverkusenu věří, že Schick vydrží zdravý a vrátí se do gólové formy před zraněním, ve které v Bundeslize naháněl hvězdné střelce Erlinga Haalanda a Roberta Lewandovského a na Euru 2020 se dělil s Cristianem Ronaldem o korunu krále střelců.

„V této sezoně se stane velmi důležitým hráčem. Zejména hned po zimní přestávce, kdy Victor Boniface bude s Nigérií na Africkém poháru,“ upozornil Rolfes na absenci mladého Nigerijce, který skvěle zastoupil Schicka a letos nasázel už 12 gólů.

„Musíme mu do zimní přestávky pomoct. Patrik toto období potřebuje, aby byl připravený na leden, kdy začne druhá polovina sezony,“ poznamenal trenér Alonso.