„Jsem zpátky!“ Jasný vzkaz vyslal Patrik Schick. Český kanonýr se objevil v základní sestavě v Bundeslize poprvé od loňského října a hned předvedl stylový hattrick. Tři góly stihl Bochumi nasázet už v první půli, za pouhých patnáct minut.

„Lépe bych si to ani nedokázal vysnít. Jsem opravdu velmi šťastný,“ líčil šťastný střelec, který poslední operaci přitahovačů absolvoval letos v červnu. Mimochodem, jeho chorobopis za poslední rok a něco vypadá jako tlustá bichle.

Schick sice v říjnu krátce naskočil do dvou zápasů, ale pak přišlo zranění lýtka. Po téměř měsíční pauze naskakoval do hry z lavičky, v úvodních čtyřech zápasech přesto dokázal jako náhradník dvakrát skórovat. V Evropské lize proti Molde nastoupil v základu a gólově se prosadil.

„Po tak dlouhé době to bylo velmi emotivní,“ přiznal tehdy po utkání.

A ve středu proti Bochumi (4:0) přišla Schikova třígólová show. Český reprezentant si vysloužil od fanoušků obdiv. Na sociálních sítích padaly výrazy jako Schickanzen, hatschick nebo prostě jen ďábel. „Je jednoduše skvělý,“ shrnul za všechny jeden z fanoušků na síti X.

„Patrikův comeback probíhá nejlépe, jak jen to může jít. Měli jsme plán, který jsme dodrželi. Bylo jasné, že teď už se cítí připraven hrát od začátku. Bylo to perfektní, dal hattrick za poločas. Nemohl bych od něj chtít víc,“ usmíval se trenér Xabi Alonso.

Bayer bude na Schicka spoléhat

Z Schicka měli radost i jeho spoluhráči. „Bylo to skvělé utkání. Jsem opravdu šťastný, že jsme vyhráli, a také jsem rád za Patrika,“ svěřil se Victor Boniface. Právě nigerijský střelec dokázal zraněného Schicka na hrotu Bayeru parádně zastoupit. Vždyť na podzim vstřelil jen v Bundeslize už 10 gólů, trefil se i proti Bochumi.

Po Novém roce však Boniface zmizí s dalšími čtyřmi hráči na na Africký pohár národů. Schick tak bude pro Bayer klíčovým útočníkem. „V této sezoně se Patrik stane velmi důležitým hráčem. Zejména hned po zimní přestávce, kdy Victor bude s Nigérií na Africkém poháru,“ zdůraznil sportovní ředitel klubu Simon Rolfes.

„Ještě nejsem stoprocentní, cítím, že mi pořád něco chybí. Může hrát mnohem lépe,“ upozornil Schick.

Podívejte se na hattrick Patrika Schicka proti Bochumi:

| Video: Youtube

Nečekaný bundesligový lídr zažívá snovou sezonu. Lékárníci v pětadvaceti zápasech nepoznali hořkost porážky, což se až doteď žádnému německému týmu nepovedlo. „Hráči ukázali silnou mentalitu. Samozřejmě jsme doufali, že budeme mít dobrou první polovinu sezony, ale tohle bych si nedokázal představit. Nyní jsme v dobré situaci, užíváme si to. Ale chceme v tom pokračovat,“ dodal Alonso. Španěl se může stát prvním koučem Bayeru, který dovede klub k historickému bundesligovému titulu.

Snad Schick vydrží zdravý, jeho góly by se hodily nejen Leverkusenu, ale také českým fotbalistům v létě na Euru v Německu.