„Tepličáci, Tepličáci, hej, hej!" Zaplněná polovina hlavní tribuny burácela už půl hodiny před tím, než Grigar, Fila, Chaloupek a spol. vyběhli na trávník. Děti od pěti do osmnácti let se držely za ramena a pod vedením dua kotelníků, kteří se starají o atmosféru při domácích duelech Severočechů v nejvyšší soutěži, fandily jako o život.

Před výkopem panoval na hřišti ještě klid. Uprostřed hlavní sudí Karel Chrž, po jeho levici asistent Přemysl Kosejk.
Derby? Zlomená noha i praporek, nadávky, šílená bitka. Chyběl jen přelet Marťanů

„Je to paráda! I když je jen pět stupňů nad nulou, přišly všechny školy a školky, které se nám dopředu ohlásily. Máme velkou radost. Nejsou tu jen děti z Teplic, ale dorazily i organizace z blízkého okolí," říkal klubový mluvčí Martin Kovařík a společně s dalšími členy vedení FK Teplice se tetelil blahem.

Lukáš Pelda a Bedřich Fuchs, zmiňované duo spíkrů, bylo také jako u vytržení. Ve spolupráci s klubem se s dětmi pustili do jakési školy fandění, Stínadla si vyzkoušela různé pokřiky a chorály. „To je něco fantastického. Vůbec jsme nečekali, že se děti takhle chytnou. Poslouchaly nás na slovo, bylo to snad ještě lepší než v kotli při lize," shodli se kotelníci unisono.

Rekord v počtu nožiček

V sobotu odpoledne hrají Teplice ligu s Českými Budějovicemi. Věří Pelda s Fuchsem, že se sdružení aktivních fanoušků rozroste o další členy? „My už teď viděli celou řadu známých tváří, které k nám do kotle chodí. A snad ano, snad přijdou i další, kluci podporu potřebují."

A že v kotli občas padne nějaké to sprostější slovo? „To jsou emoce. Já myslím, že děti ta slova už dávno znají. Možná někdy ještě hrubšího zrna, než tam zazní. Důležité je, aby se pak chovaly slušně tam, kde se slušně chovat mají. Fotbal je o emocích a o nějakém tom tvrdším výrazu," odpověděl Pelda.

Fotbalové přípravky, Ústí, Most, Žatec, Louny, Děčín
Proč děti nehrají ve vedru na přírodní trávě? ptali se rodiče v Ústí. Víme důvod

Nebývalé množství fanoušků na tribunách během tréninku si pochopitelně užili i samotné fotbalisté. „Bylo to zase něco nového. A hezkého, protože ten trénink měl zvláštní náboj. Vnímali jsme to, snažili jsme se. Třeba Honza Rezek si vytvořil rekord v počtu nožiček," culil se záložník Daniel Trubač. „Občas jsme se i neslyšeli, jak děti vřeštily. Za mě velká paráda," dodal.