Jedna velká přestupová sága je u konce. Ještě o víkendu chyběl v úvodním kole francouzské ligy brazilský útočník Neymar oficiálně kvůli nemoci, už tehdy ale agentura AFP přinesla zprávu, že svérázný Brazilec nezapadl do koncepce nového trenéra Paris St. Germain Luise Enriqueho.

V průběhu pondělního poledne se vše vyjasnilo. Neymar bude hrát v Saúdské Arábii, kde podepsal smlouvu al-Hilálem, podle britské BBC zaplatí movitý klub 90 milionů eur (2,16 miliardy korun), čímž překoná rekord tamní ligy.

Ještě před zprávou o přestupu Neymara do Saúdské Arábie se na renomovaném serveru Transfermakt objevila hodně kuriózní informace. Kromě odchodu do al-Hilálu, totiž web uvedl i jiné kluby, u kterých je pravděpodobnost přestupu. Mezi nimi byl návrat do Barcelony, odchod do Realu Madrid či Interu Miami. Dvaadvaprocentní šanci pak server dával Neymarově přestupu do Sparty. 

Fanoušci Sparty reagovali rychle

Předpovědi serveru Transfermarkt jsou občas založené na pravdě, někdy jsou ale velmi úsměvné. A právě tak tomu bylo i v tomto případě. Spekulaci velmi brzy zaregistrovali i fanoušci Sparty.

„Tak pokud by ho někdo naučil bránit, tak samozřejmě,“ napsal jeden z fanoušků. „Bereme, klidně jen na sezónu. Přestože je to sám mladík, tak pořád by měl co klukům kolem nabídnout zkušenosti k nezaplacení,“ přidal příznivec Letenských. „Do MOL Cupu na střídání by se hodil,“ glosoval další z fandů.

Neymar v Saúdské Arábii rozšíří počet hvězdných hráčů, kteří zamířili do exotického působiště za vidinou velkého výdělku. Již dříve získaly kluby z ropné velmoci například Cristiana Ronalda, Karima Benzemu či Rijáda Mahrize.