Fotbalisté Newcastlu dorazili do Milána den před úterním zápasem s AC Milán, jenže poději, než měli v plánoval. Jejich let měl zpoždění údajně kvůli bouři nad Milánem. Předzápasová tiskovka týmu se tak musela posunout a tím došlo k porušení pravidel UEFA.

Kouč „The Magpies” Eddie Howe si ale případným trestem hlavu nelámal. Ani tím, jestli bude mít pozdní přílet vliv na výkon jeho hráčů v utkání. „To se může stát, patří to k naší práci. Není to žádný velký problém,“ uklidňoval.

Angličtí fanoušci si čekání na bitvu Newcastlu na ikonickém San Siru krátili radovánkami v dešti. Někteří se klouzali po břiše na ulici, jiní se dokonce koupali v kanále. I město na severu Itálie je totiž protkáno systémem historických vodních cest.

Muži v kuklách pobodali fanouška

V předvečer zápasu ale došlo i k incidentu, při kterém byl v Miláně pobodán osmapadesátiletý fanoušek Strak skupinou útočníků v kuklách.

„Jsme hluboce znepokojeni zprávami o pobodaném fanouškovi. Jsme ve spojení s místními úřady, abychom zjistili okolnostem. Naše myšlenky jsou s příznivcem a jeho rodinou, doufáme v úplné a brzké uzdravení,“ uvedl klub v prohlášení pro britská média.

Muž měl bodné rány na zádech a měl pořezané i paže. V ohrožení života ale není. „Zranění zad bylo nejvážnější, ale očekává se, že muž bude propuštěn z nemocnice v nadcházejících hodinách,“ uvedla v úterý odpoledne policejní mluvčí.