Fotbalový zápas hradeckých Votroků s pražskou Slavií se neobešel bez problémů, které musela řešit policie. „Po skončení zápasu jsme prověřovali poznatky k napadení muže nedaleko Malšovické arény. Zraněný muž byl transportován do nemocnice,“ sdělila k případu policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Policisté evidovali také odcizení šály, k němuž mělo dojít po skončení zápasu také v blízkosti stadionu. „Všemi okolnostmi těchto případů se dál zabýváme. Nad rámec výše uvedeného jsme nemuseli v souvislosti s konáním fotbalového zápasu řešit žádná vážnější protiprávní jednání,“ doplnila mluvčí.

Po skončení pohárového zápasu, který Slavia vyhrála 2:0 v prodloužení, policisté situaci na trase vedoucí na hlavní nádraží průběžně monitorovali a dohlíželi na veřejný pořádek i dopravu.

Po utkání se na sociálních sítích objevily záběry, na kterých těžkooděnci zasahují proti fanouškům Slavie při odchodu ze stadionu. „Odcházíme v klidu ze stadionu v Hradci a páni policisti si tu honí triko, dokazují svou sílu a mlátí fanoušky. Je to naprostej hnus,“ napsala slávistická fanynka k videu se zásahem policie, které umístila na platformu X.

„Některé z nás pěkne zbili pendrekama. Já stala díky bohu opodál, ale někdo to schytal strašně. Zatarasili nám vstup, logicky vznikla strkanice, když lidi zezadu naráželi do těch dopředu a ti do policajtů, ti to nevydrželi a vytáhli obušky a začali to řezat hlava nehlava,“ popsala fanynka s přezdívkou Fotbalová holka.

Něco podobného, jen v daleko větší míře, zažili fans Slavie při utkání Evropské ligy v Římě.

Obhájce trofeje nasměroval k výhře ve 109. minutě Nor Conrad Wallem a pojistku přidal v nastavení střídající Nizozemec Mick van Buren.

Slavia chce dojít co nejdál

„Jsme strašně rádi, že jsme to zvládli. Pohár je pro nás důležitá soutěž. Je to soutěž o trofej a chceme dojít co nejdále,“ řekl po postupu asistent trenéra Pražanů Jaroslav Köstl. „My jsme samozřejmě strašně šťastní a jdeme dál za svým cílem.“

Kromě obhájce trofeje už dříve postoupili do čtvrtfinále i loňští finalisté ze Sparty. Los dalšího kola se uskuteční v pátek.