„Nápad vznikl ze všeobecného zájmu o choreografie Tribuny Sever, vyzkoušeli jsme si to už v roce 2019. Tehdy jsme v rámci dne otevřených dveří stadionu umožnili dětem kreslit na větší papírovou plachtu, kam malovali mimo jiné symbol hvězdy, ale i další obrázky související s fotbalem. Na dalším zápase pak děti tyto obrázky ukázaly celému stadionu,“ říká k projektu Martin Benda, který má na Slavii na starost komunikaci s fanoušky.

K premiéře došlo 3. září v utkání s Karvinou. Zájem o Choreoškolku byl veliký a na tvorbu chorea se sešla téměř stovka dětí od 4 do 15 let.

„Kluci a holky, kteří choreografie obvykle tvoří, připravili na stadionu papírovou plachtu, barvy, náčiní na malování a mnoho dalších věcí. Sešli jsme se ve 12 hodin na stadionu a měli jsme plán, že na to s dětmi máme čas dvě hodiny,“ popisuje Benda.

Hotovo bylo ještě dřív. „Měli jsme tak ještě čas na fandění na tribuně a trénování chorálů,“ vzpomíná Benda na první úspěšnou Choreoškolku.

Ohlasy byly pozitivní. Možná i proto, že prckové bez vstupenky nebo permanentky mohli zdarma na fotbal. „Samozřejmě jsme doufali, že se akce bude dětem líbit, ale realita překonala naše očekávání. Děti nejen že byly nadšené, ale také opravdu šikovné. Výsledná choreografie složená z barevné malby Barta Simpsona v kombinaci s mozaikou kartonů dala dětem nejen pocit dobře odvedené práce, ale taky hezkou památku,“ usmívá se muž, jenž zastává funkci SLO (Support Lisaison Officer).

Akce, která je podle Bendy ojedinělá nejen v Česku, ale i v cizině, dostane určitě pokračování. „Aktuálně nedokážu říct, jestli ještě nyní na podzim, nebo až na jaře příštího roku. Ale budeme chtít zase děti zapojit do aktivit okolo fotbalu, ať už při zápase, před ním, anebo v některý volný den. V Edenu jsou všechny děti vítané,“ zakončuje s jasným vzkazem Benda.