Argentinská ikona se na Floridě stylizuje jako superhrdina. Nepolapitelný Messi sází jeden gól za druhým a slaví je gesty komiksových Avengers. Nejstarší syn Thiago je totiž velkým fanouškem marvelovských postav a jeho oblíbeným akčňákem je Thor. Toho Messi zvárnil po gólu proti Atlantě, teď zase slavil se zkříženýma rukama na hrudi jako Black Panther, další hrdina z party Avengers.

Šestatřicetiletý Messi otevřel skóre v 7. minutě, kdy si na prsou zpracoval centr Roberta Taylora a z malého vápna poslal tvrdou ranou míč levačkou pod břevno. Podruhé se sedminásobný vítěz Zlatého míče prosadil v 72. minutě, kdy z podobného místa tentokrát „slabší“ pravačkou opět z voleje po obloučku Josefa Martíneze stanovil konečný výsledek.

„Na tom, že dal tři góly v pěti zápasech, není nic divného. Bavíme se tady o nejlepším hráči na světě, o hráči, který na vrcholu kariéry střílel 40 gólů za sezonu,“ nevzrušoval se trenér Interu Tata Martino, jenž Messiho vedl už v Barceloně. Zato Američané jsou z Messiho u vytržení.

Messi dokázal pobláznit Ameriku

Zápas kvůli bouřkám ve Fort Lauderdale začal o 95 minut později. Messi v duelu inkasoval také svou první žlutou kartu v novém dresu, ve 21. minutě byl napomínán za faul. Debut si odbyl další dlouholetý hráč Barcelony Jordi Alba, jenž přišel na trávník v 64. minutě.

Dalším soupeřem Interu v pohárové soutěži pro týmy MLS a mexické MX ligy bude v neděli Dallas. A fanoušci se těší na další ikonickou oslavu. Boom kolem argentinské superstar nabral v Americe pořádné grády, přesně to si Major League Soccer od příchodu Messiho slibovala.