Děsivé scény byly k vidění na stadionu Maracaná. Už během hymen se fanoušci obou táborů střetli na tribuně za jednou z branek na stadionu v Riu de Janeiro. To vyvolalo zásah policie, které rozhodla zpacifikovat argentinské příznivce pomocí tyčí a obušků.

Fotbalisté Argentiny i s kapitánem Lionelem Messim se pokusili situaci uklidnit, brankář Emiliano Martinez se dokonce snažil vytrhnout policistovi obušek z ruky.

Podle Messiho byli v místě incidentu přátelé a rodiny hráčů. „Když vidíte, jak policie mlátí lidi, začnete myslet na rodinu, na lidi na tribunách. Fotbal šel v tu chvíli stranou,“ citovala Messiho zahraniční média. „Někteří hráči měli na tribuně rodiny,“ nechápal kapitán mistrů světa.

Srabe, slyšel Messi

Nakonec hostující hráči raději zmizeli do šatny. „To byl nejlepší způsob, jak všechno uklidnit, mohlo to skončit tragédií,“ zdůraznil Messi po výhře 1:0.

To se však nelíbilo Brazilci Rodrygovi, který si do nejlepšího fotbalisty planety rýpnul. „Pojďte hrát, srabi!,“ řekl údajně Rodrygo. „Jsme mistři světa, jak můžeme být srabi? Dávej si pozor na pusu!” měl odvětit Messi.

Kapitán Brazílie Marquinhos se však připojil k hráčům Argentiny a vyzýval ke klidu na tribuně. „Báli jsme se o rodiny, ženy a děti, které jsme tam nahoře na tribuně v panice viděli. Byla to velmi děsivá situace.“

| Video: Youtube

Krvavé střety mezi fanoušky a policí se odehrály na Maracaná jen čtrnáct dní po potyčkách při finále Copa Libertadores - jihoamerické obdoby finále Ligy mistrů - mezi brazilským Fluminense a argentinským klubem Boca Juniors.