Hodně nepovedený týden má za sebou Ladislav Krejčí mladší. Kapitán Sparty nejprve v úterním zápase třetího předkola Ligy mistrů proti Kodani neproměnil jednu z penalt v závěrečném rozstřelu, k tomu mu nebyl uznaný gól po faulu.

V sobotním ligovém duelu na hřišti Teplic dovršil Ladislav Krejčí mladší druhý nepovedený zápas další chybou - v nastavení prvního poločasu ho předskočil domácí útočník Daniel Fila, jehož kapitán Sparty stáhl za dres na zem. Hlavní sudí utkání Stanislav Volek nejprve Krejčímu udělil žlutou kartu, po konzultaci s VARem ale změnil svůj verdikt a vytáhl červenou kartu.

Fila: Pro mě byla situace jasná

„Už když šel rozhodčí k videu, tak jsem si říkal, že bude červená karta, Krejčí ten souboj podcenil, VAR rozhodl správně,“ řekl k inkriminovanému momentu v přenosu O2 TV Sport fotbalový expert Zdeněk Folprecht.

„Pro mě ta situace (s vyloučením) byla jasná, ale už jsem zvyklý, že u rozhodčího nemůžu moc vědět, jestli to tak bude, nebo ne,“ krčil rameny Daniel Fila, jehož Krejčí fauloval.

Sparta byla v prvním poločase aktivnější. Nejprve v rozmezí jedné minuty nastřelil tyčku Ryneš a Mejdr, poté už se ale ve 35. minutě trefil Jan Kuchta. Po vyloučení Ladislava Krejčího mladšího ale Letenští ztratili dominanci na hřišti, Teplice nakonec v závěru utkání vyrovnali, když se prosadil střídající Yasser.

„Červená karta nám druhý poločas ztížila, musíme být chytřejší. Pak už záleží na bránění celého týmu a využití těch několika málo příležitostí v útoku. Bohužel jsme ale inkasovali pozdní gól ze standardní situace. Takový výsledek ani výkon jsme nechtěli. Ani při rovnocenném počtu hráčů na hřišti jsme nehráli dobře. Nezačali jsme nejlépe, pak jsme se trochu přizpůsobili. Pár věcí se změnilo, měli jsme několik dobrých střel a zaslouženě jsme dali gól,“ zhodnotil utkání trenér Brian Priske.

Pražany čeká po remíze v Teplicích čtvrteční duel závěrečného 4. předkola Evropské ligy. V něm se představí na hřišti AEK Atény, nebo Dinama Záhřeb, poté Sparta přivítá na Letné Karvinou.