Třiatřicetiletý fotbalista Kyle Walker byl v létě spojován s přestupem do Bayernu Mnichov. Nakonec ale zůstává v Manchesteru City, se kterým za šest šesti získal třináct velkých trofejí. S anglickým šampionem a vítězem Ligy mistrů podepsal nový dvouletý kontrakt.

Při odhalení podpisu se Walker inspiroval ikonickou scénou z amerického bijáku Vlk z Wall Street, ve které imitoval emotivní projev Leonarda DiCapria. Anglický obránce má na sobě oblek a kravatu jako DiCaprio ve filmu, drží mikrofon u úst a tiše říká: Neodcházím. Pak do mikrofonu zakřičí: Neodcházím! Následně jeho spoluhráči vzrušeně vyskakují ze židlí a radují se. Vtipné video umístil klub na Twitter ve čtvrtek večer, druhý den ráno mělo jeden milion zhlédnutí.

Pět anglických titulů za šet let

„Jsem nadšený, že jsem podepsal novou smlouvu. Moje budoucnost je v Manchesteru City, a to je pro mě to nejlepší,“ vzkázal na klubovém webu krajní bek, který přišel k Citizens před šesti lety za 45 milionů liber z Tottenhamu. „Užil jsem si každý okamžik v tomto fantastickém klubu. Mám úžasného trenéra, skvělé spoluhráče, zaměstnance a naši fanoušci jsou nejlepší. Cítím podporu ze všech stran.“

„Na sezonu, kdy jsme vyhráli treble, nikdy nezapomenu. Jsme připraveni jít znovu do toho a pokusit se vyhrát další trofeje. Jsem rád, že mohu pokračovat v klubu, který každoročně bojuje o trofeje, a nemohu se dočkat, co přinesou další roky,“ těší se na pokračování Walker.

Leonardo DiCaprio ve slavné scéně z filmu Vlk z Wall Street:

| Video: Youtube

Neúnavný bek pomohl klubu k pěti ligovým titulům. V City jsou rádi, že Walkera udrželi. „Je to vynikající fotbalista a díky své rychlosti, síle a zkušenostem je důležitým členem našeho týmu,“ řekl ředitel klubu Txiki Begiristain.

„Pro mě je to nejlepší pravý obránce na světě, hráč s jedinečnými vlastnostmi. Do našeho týmu přináší velmi zvláštní dynamiku. Kyle má velký podíl na našich úspěších a jsme přesvědčeni, že nám v nadcházejících sezonách pomůže bojovat o další trofeje,“ přiznal Begiristain.