Kvalifikace o Euro je v polovině. Češi vybojovali osm bodů, když nevyhráli v Moldavsku (0:0) a zklamali také doma s Albánií (1:1). Optimisté věří, že tým kolem kapitána Tomáše Součka na závěrečný turnaj postoupí.

Jenže… Bylo by strašně krátkozraké (u)chlácholit se průběžným prvním místem ve skupině.

Z nadějné generace a zajímavého mužstva na papíře je na hřišti cítít… Zkuste dokončit větu sami. Co vás napadne?

Stokrát můžou lidé z realizačního týmu hlásit, jak to funguje, ale fanoušek není slepý. Ostatně po Albánii se opakovala kritika z Moldavska: zmatek, špatná taktika i nepochopitelná střídání. 

„Kluci se mi zdáli nervózní. Mají hlavy dole,“ zmínil Šilhavý. 

Zatímco Václav Černý, jediný český střelec gólu v utkání proti Albánii, se zlobil: „Bod nebereme“, jeho spoluhráč Lukáš Provod mluvil úplně opačně: „Bod musíme brát.“

| Video: Youtube

Názor druhého jmenovaného není správný. Spěje k poraženecké, blbé náladě.

Odvaha kopnout do dveří

Rozhodně není fér házet všechno jen na trenéra. Šilhavý byl v minulosti u řady úspěchů. Nejkrásnější chvilku prožil s reprezentací na minulém evropském šampionátu, kdy Češi v osmifinále vyzráli na Nizozemsko.

Leč ve fotbale - až na výjimky - netrvá sláva věčně. Od památného triumfu uběhly více než dva roky.


Nahrává se anketa ...

Neoddiskutovatelným faktem je, že reprezentace by teď potřebovala fotbalovou transfúzi. Od někoho jiného než od slušňáka, jenž po zápase s Albánií přijde za rozhodčím a podá mu ruku. Žádné protesty, emoce. Nic.

Dokážete si představit, co by po takovém závěru (kdy Češi mohli pomýšlet na vítězný gól) udělal José Mourinho? Sršely by blesky! A pro další příklady není třeba chodit za hranice: takový Jindřich Trpišovský, kouč Slavie, se nerozpakuje kopnout do dveří.

close info Zdroj: Deník zoom_in Spoustě fotbalistů v dresu národního týmu až podivně dochází energie, jsou bezradní, poloviční.

Hodil by se v kabině (na lavičce, na hřišti) generál? Ano.

Cesta, kterou se dnes ubírá národní tým, může nakonec pokračovat i na Euru. Avšak může vést dál?