Už od začátku utkání Persija Jakarta - Borneo na sebe dvojice fotbalistů měla políčeno. Michael Krmenčík a kapitán Bornea Diego Michiels spolu svedli řadu soubojů, které skončily faulem, na obou fotbalistech byla vidět vzájemná nevraživost. Ta vyvrcholila v 80. minutě. Michiels nejprve plivl na bývalého forvarda Plzně či Slavie, ten mu ale nechutné gesto oplatil a mela byla na světě - Krmenčík dostal od svého soka facku a sesypal se na trávník.

Rozhodčí po konzultaci poslal kapitána Bornea po červené kartě do kabin, Krmenčík dostal žlutou kartu. Michiels před odchodem devětadvacetiletého forvarda poslal pěstí k zemi, Krmenčík musel být kvůli následnému zranění vystřídaný. „Michaela navštívila po zápase řada spoluhráčů, jeho zdravotní stav nemůžu specifikovat, červená pro soupeře ale byla zasloužená,“ řekl trenér Jakarty Thomas Doll.

Magnet na průšvihy

Indonéská soutěž znovu začala po dvou měsících od tragédie v Malangu, kde při tlačenici po ligovém duelu Arema - Persebaya Surabaya zemřelo 135 lidí. Zatím se hraje na prázdných stadionech bez diváků. Trenér Jakarty si pochvaloval výhru 1:0, ke které přispěl asistencí právě Krmenčík. Celé utkání odehrál i Ondřej Kúdela. Přesto se k inkriminovanému momentu vyjádřil i na adresu českého forvarda. „Fotbal je někdy emotovní, ale toto rozhodně není dobrá reakce. Zápas sledovalo spoustu lidí, nemělo by se to stávat,“ shrnul Doll.

Úvod v Indonésii měl Krmenčík slušně řečeno úsměvný, když odpovídal kostrbatou angličtinou na dotazy novinářů - pletl přitom význam slov, nedodržoval správný slovosled. Jeho pověstné sebevědomí mu ale přitom nechybělo. „Myslím, že jsem jako Fernando Torres. Hrál jsem Ligu mistrů, zahrál jsem si proti Realu Madrid a Sergio Ramosovi,“ řekl Krmenčík jako představení fanouškům Jakarty.

Krmenčíka si často dobírají čeští fanoušci, kteří rádi poukazují na jeho údajně nedostatečnou inteligenci. Ta byla v české lize k vidění při řadě teatrálních simulací či slovních výpadů. Tím posledním bylo Krmenčíkovo představení v dresu Slavie v utkání proti Plzni, ve které se rodák z Kraslic dostal do životní formy. Své bývalé spoluhráče po vstřelené brance provokoval, s fanoušky se předtím přidal k vulgárnímu pokřiku na adresu Viktorie.

„Tyvole, top class,“ vysmál se Krmenčíkovi Jean-David Beauguel, se kterým měl bývalý nejlepší střelec české ligy řadu slovních roztržek.

Krmenčík je zkrátka nejenom v české lize magnetem na průšvihy.