Story o „Českém Honzovi“ ze Smetanovy Lhoty, který se stal fotbalovou legendou je konečně na stříbrném plátně. Je tady dlouho očekávaný celovečerní film Jan Koller: Příběh obyčejného kluka.

„Mnohokrát jsem slyšel, že by můj příběh byl na film. S nabídkou přišel Petr Větrovský a stalo se. Film mapuje můj příběh obyčejného kluka z vesnice, který měl svůj sen. Ve filmu se dozvíte spoustu událostí a dotknul jsem se i samozřejmě období, které tak šťastné nebyly,“ láká diváky do kin hrdina příběhu. „Doufám, že vyrazíte, protože já jsem z výsledku opravdu ohromený.“

Snímek režiséra a producenta Petra Větrovského, který se natáčel v šesti evropských zemích a všude vystupovali vůči Kollerovi s respektem, mapuje takřka pohádkovou kariéru fotbalisty, který začínal jako brankář a nakonec se stal s 55 góly nejlepším kanonýrem české reprezentace.

Trnitá cesta ke slávě

Více než dvoumetrový obr s přezdívkou Dino měl trnitou cestu ke slávě, ale nikdy se nevzdal. Dokázal překonat všechny nástrahy osudu a dostal se až na absolutní vrchol. Góly střílel góly na mistrovství Evropy i světa a vyhrával tituly. Bývalý sparťan zažil nejlepší část kariéry v Borussii Dortmund, se kterou slavil mistrovský titul.

Koller v září 2009 ukončil kariéru. Během ní prošel Spartou, Lokerenem, Anderlechtem, Dortmundem, Monakem, Norimberkem, Samarou a Cannes. V nejvyšších soutěžích nastřílel celkem 180 gólů. V roce 1999 vyhrál domácí anketu Fotbalista roku, o rok později byl vyhlášen nejlepším hráčem belgické ligy.

Podívejte se na trailer k filmu:

| Video: Youtube