Fotbalový reprezentant Jakub Jankto neprožívá zrovna snadné období. Spartě se daří, jenže on na prvním místě nemá žádnou zásluhu. Ofenzivní univerzál totiž toho moc nenahraje. Navíc musí řešit problémy v osobní životě. Před pár měsíci se odhodlal ke coming outu a veřejně se přiznal k homosexualitě.

Teď si fotbalista zadělal na pořádný průšvih, když při kontrole odmítl test na drogy. Jankta v úterý po poledni zastavila policie poblíž tréninkového centra Sparty na Strahově.

Důvodem bylo podezření řidiče, který jel za Jaktovým vozem, že podle stylu jízdy řídí pod vlivem alkoholu. To se neprokázalo. Jankto podstoupil dechovou zkoušku, která byla negativní. Test na drogy ale odmítl.

Dechová zkouška? Negativní

„Kolem dvanácté hodiny jsme na linku 158 přijali oznámení od řidiče, který uvedl, že před ním jede vozidlo a má podezření, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu. Vozidlo následoval a poté, co řidič vozidla zastavil v ulici Vaníčkova, dorazili tam policisté. U řidiče byla dechová zkouška negativní. Nicméně následný test na drogy řidič odmítl a odmítl i lékařské vyšetření,“ uvedl pro PrahaIN.cz tiskový mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Jeden ze čtenářů deníku poslal redakci fotku, na které je Jankto s policisty. 

O Janktově maléru za volantem se hned dověděli na Letné. „A-tým má dnes volno, o tom, že Jakub Jankto měl dopravní incident a byl řešen policíi, víme. Dále zatím bez vyjádření,“ řekl webu TN.cz tiskový mluvčí Ondřej Kasík.

Jankto si pořádně zavařil. Pokud řidič odmítne test na drogy a lékařské vyšetření, je totiž automaticky podezřelý ze spáchání přestupku.