„Podáme trestní oznámení a k tomu i podnět k prošetření na ministerstvo financí,“ informoval Petr Šrain, mluvčí sázkové kanceláře Fortuna.

Už je to tady zase. 

Paralel s nedávnou kauzou z České fotbalové ligy (Admira - České Budějovice B) je spousta. Také teď v Hodoníně rozhodčí nastavoval čas podezřele dlouho. Také teď byla odpískána zvláštní penalta na konci prvního poločasu. Také teď mají lidé z branže jasno.

Co nasvědčuje podvodu? Neobvykle vysoké sázky. Na populární zahraniční burze Betfair se „protočily“ desítky tisíc eur.

Podivnosti se znovu objevily dokonce i na malém českém rybníčku, kde je relativně snadné odhalit jakoukoliv neplechu.

Evidentně měl někdo echo. „S blížícím se koncem prvního poločasu jsme zaznamenali několik podezřelých sázek. V důsledku toho jsme toto utkání vyřadili z nabídky, díky čemuž nám nevznikla větší finanční škoda,“ přiblížil Šrain.

Nebývale nízký kurz

Fortuna je hlavním sponzorem českého fotbalu, její jméno nesou profesionální soutěže a pojmenovány po ní jsou i nižší soutěže včetně ČFL a MSFL. „Je na místě, aby věc byla důkladně prošetřena,“ dodal mluvčí sázkové kanceláře.

Podle informací Deníku šlo znovu o sázky na poslední chvíli: před blížícím se koncem první půle vzniklo „tušení“, že padne gól. A opravdu padl, hostující Jakub Drozd pokutový kop nařízený Vlastimilem Ogrodníkem bez váhání proměnil.

Hosté přes četné nadávky z tribuny nenabyli dojmu, že by bylo něco špatně… 

Leč podle všeho se ocitli v situaci, v níž nehráli hlavní roli oni, ale někdo jiný.

Komentář Patrika Dresslera po utkání:

Patrik Dressler po utkání s rezervou Baníku Ostrava. | Video: Kryštof Neduchal

Kurz na možnost + 0,5 v 1. poločase (pro laiky: vstřelení alespoň jedné branky) se v samotném závěru pohyboval kolem hranice 2:1, nakonec vyskočil na pouhých 2,3:1. To je nebývale nízký kurz. Jakmile se blíží odchod do kabin, obvykle bývá kolem hranice 4:1 a výš.

Policie teď bude zjišťovat, zda rozhodčí nebyl ovlivněn. A pokud ano, kým.

Ogrodník na žádost o vyjádření nereagoval, stejně jako v srpnu Paták. Hlavní aktér předchozí kauzy byl vyřazen z listiny rozhodčích. A tento sudí pocházející z Bojkovic také.


Načítám výsledky ...