Těžkooděnci se psi, policista mířící zbraní (údajně vrhačem míčků) na rodinu a třeba i nácvik zákroku proti chuligánům, kteří unesli letadlo. To jsou v kostce momentky z nedávné doby.

close info Zdroj: Deník zoom_in Nyní se přidává další dílek skládačky. Policie požádala Slavii, aby byl na stadionu v Edenu opět instalován plot.

Klec má bránit hostujícím fanouškům, aby nevtrhli na plochu.

Ano, fotbalové prostředí je plné emocí. Sem tam se ještě na tribuně chce předvést šílenec s dělbuchem, jako na posledním derby mezi Slavií a Spartou.

Ale je plot řešení? Opravdu chceme ze stadionů dělat vězení?

Na řadě jsou kluby. Měly by se ozvat, bránit fanoušky, podpořit fotbalovou renesanci v Česku. Slavia už učinila první krok. Požádala šéfa policie - ministra vnitra - o osobní schůzku.

Teď se ukáže síla fotbalového společenství. Dostane Víta Rakušana na stadion?

Ministr vnitra byl nedávno debatovat v Karviné, přijel do Sokolova a šanci promluvit měli i občané Mostu nebo České Lípy. Ale zatím nikdy výrazně nezasáhl do světa sportu.

V dalších dnech má příležitost. Dokonce dvě: Slavia přivítá Spartu ve středu 28. února (čtvrtfinále poháru) a hned vzápětí se oba soupeři potkají v neděli 3. března na Letné (šlágr 23. kola FORTUNA:LIGY).

Bude mít Rakušan odvahu přijít na derby?