O tom, že by Slovan Bratislava měl v rámci přípravy nastoupit proti Dynamu Moskva, informoval na sociální síti X slovenský profil Futbalové Zákulisie, který se odkazoval na instagramový profil asistenta bratislavského trenéra Luboše Benkovského.

„V přípravě pokračujeme v Kataru. Jsme v Dauhá, v jednom z nejlepších tréninkových center Aspire Academy. Deset dní, tří zápasy – Dynamo Moskva, Al Rayyan, Al Wakra – a potom už ostrý start do druhé části sezony,“ napsal slovenský trenér na svém instagramovém profilu.

Později popisek upravil a hovoří už jen o dvou utkáních – proti Al Rayyanu a Al Wakra.

Přesto původní znění popisku fotek z přípravy vzbudilo ve fotbalovém prostředí rozruch, protože od počátku války na Ukrajině se evropské týmy těm ruským vyhýbají jak na přestupovém trhu, tak v rámci přátelských zápasů. Na sociální síti X stačil zareagovat na plánovaný zápas Slovanu s Dynamem i předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Mělo jít o generálku na jaro

„To si potom přípravný zápas nezahrajeme,“ napsal stručně a ke svému sdělení připojil fotku ukrajinského obránce Tarase Kačaraby v tričku s nápisem „We stand with Ukraine“.

Slavia se podle neoficiálních informací měla utkat se Slovanem v neděli 4. února, přičemž pro sešívané mělo jít o generálku na jarní část FORTUNA:LIGY. Slavia zatím v rámci přípravy zapsala výhry 4:0 nad dánským Sonderjyske a 2:0 nad švédským AIK.

Na soustředění v Portugalsku by se svěřenci Jindřicha Trpišovského měli střetnout ještě s čínským týmem Peking Guoan.

Do Prahy se slávisté vrátí 28. ledna a následně odstartují poslední fázi přípravy. Do druhé části ligového ročníku vstoupí 11. února, kdy doma vyzvou Jablonec. Do té doby ale určitě budou chtít sehrát ještě generálku.

Místo Slovanu Bratislava se Pražané střetnou s FC ViOn Zlaté Moravce. „Vstupné a výnos z přenosu půjdou na podporu Ukrajiny,“ oznámil Tvrdík.