Slovinským fotbalem hýbe obří skandál. Hvězda národního týmu Verbič má co vysvětlovat. Jeho manželka, ukrajinská modelka Alvina Tsarenková, sdílela na sociálních sítích fotky a video, na kterých si záložník, posilněný alkoholem, užívá ve společnosti neznámých dívek.

Svého muže obvinila z nevěry. Ke skandálu mělo navíc dojít mezi zápasy slovinské reprezentace v Lize národů. „Zas… šmejdi, styďte se. Flámovat mezi zápasy národního týmu je podle vás normální? Opravdu nechápu, jak můžete být tak hloupí,“ napsala hráčova manželka pod zveřejněným příspěvkem z bujarého večírku podle slovinských médií.

Tsarenková ale následně inkriminované fotky a videa ze sociálních sítích smazala a účet, na kterém se objevily záběry z párty už není dostupný. Fotbalista se zatím ke kauze nevyjádřil.

Oporou reprezentace

I přes skandál s nevěrou nastoupil Verbič v úterý v základní sestavě slovinské reprezentace k utkání Ligy národů proti Švédsku (1:1). Opora národního týmu odehrála v reprezentaci 45 zápasů a vstřelila pět branek.

Osmadvacetiletý krajní záložník je dobře známý i českým fanouškům. Verbič hájí barvy řeckého Panathinaikosu, který letos v předkole Konferenční ligy vyřadila Slavia. Dříve působil v Dynamu Kyjev či Kodani. A právě v těchto dvou týmech se dokázal prosadit proti českým klubům.

Gól Verbiče do sítě Jablonce:

| Video: Youtube

V roce 2018 hrála Slavia proti Kyjevu o postup do Ligy mistrů a Verbič se prosadil v obou zápasech, výrazně tak přispěl k vyřazení Pražanů. Před sedmi lety v dresu dánského klubu zase rozhodl zápas předkola Evropské ligy na jablonecké Střelnici. Verbič se trefil z pětadvaceti metrů přesně pod břevno a Kodaň vyhrála 1:0. Byl to jeden z jeho nejhezčích gólů v kariéře.