Ryan Hall začal svou kariéru v Crystal Palace, na pár zápasů se mihl i v Leedsu. Teď je mu šestatřicet let a dohrává svou kariéru v týmu Croydon FC, který hraje až desátou nejvyšší anglickou soutěž.

I v tamní pralesní lize, jak by se řeklo v českém fotbale, se však dokázal proslavit tak, že o něm ví doslova celý svět. Stačil mu k tomu jediný gól.

Za svůj život jich nasázel mnoho, tenhle byl ale výjimečný. Croydon nastoupil proti Cockfosters, hráči se srovnali na své pozice, rozhodčí pískl do píšťalky. Jenže ji dost možná ani nestihl vyndat z úst a míč už se třepotal v síti.

Než se Croydon dostal do vedení, uplynulo od úvodního hvizdu přesně 2,31 sekundy. Světový rekord, nikdo nikdy nedal rychlejší gól, začalo se psát.

Jenže je to pravda? Web Sports Ilustrated přišel s připomínkou roku 2017, kdy se ve Skotsku ještě o dvě desetiny sekundy dříve trefil Gavin Stokes. Jenže zápas mezi Maryhillem a Clydebankem se odehrál v soutěži, která byla tehdy klasifikovaná jako juniorská.

Webové stránky Guinessovy knihy rekordů hovoří každopádně o tom, že nejrychlejší brankou ve fotbale byla ta, kterou 26. prosince 1998 vstřelil Uruguayec Ricardo Olivera v utkání Rio Negra proti Sorianu.

| Video: Youtube

Na problematiku se podíval Graeme Bell z webu Givemesport.com. Ten vytvořil tabulku deseti nejrychlejších gólů fotbalové historie, v níž je Hallova trefa zařazena na třetí místo, Oliveirův gól je pak dokonce šestý. Na čele pořadí pak je už zmíněný gól Gavina Stokese.