Jako tradičně dokázal situaci výstižně komentovat Pavel Horváth, plzeňská legenda a člen trenérského týmu Michala Bílka. Na Twitteru svižně zveřejnil větu, kterou teď zřejmě slýchá nejčastěji – kamarádi a „takykamarádi“ se v podobných chvílích probírají k životu. 

Zahraniční uživatelé mají jasno v tom, že Plzeň bude ve „skupině smrti“ za otloukánka. Populární parodický účet Troll Football s více než dvěma miliony sledujícími dokonce zareagoval vtipem na hranici všeobecně přijatelné korektnosti: tři dobře stavění muži tmavé pleti se znaky tří velkoklubů si mlsně obhlížejí Viktorii v podobě drobounké blondýnky…

Jiný uživatel vložil (fiktivnímu) plzeňskému trenérovi do úst prostou větu: „Jsme v pr…“. V plzeňské kabině ale vs skutečnosti vládla spíš radost nad atraktivními soupeři, byť Horváth poznamenal s humorem sobě vlastním: „Hodně zajímavá skupina. Doufám, že v zápasech venku aspoň jednou zakončíme.“

Před Viktorií se máme na pozoru

Samotní aktéři skupiny C však zachovávají dekorum a upozorňují, že v Lize mistrů se prostě musí počítat s každým soupeřem.

Například Hasan Salihamidžič, bývalý dlouholetý fotbalista Bayernu a nyní sportovní ředitel bavorského velkoklubu prohlásil zdvořile: „Před Viktorií Plzeň se mám na pozoru. Samozřejmě jsme favoritem, ale nebude to snadné.“

Gentlemanský komentář zanechal také brankář Manuel Neuer, podle něhož Plzeň nelze podceňovat. Je však faktem, že v Německu budí mnohem větší pozornost blížící se střetnutí Bayernu s jeho dlouholetým kanonýrem Robertem Lewandowským, který nedávno přestoupil do Barcelony.

„Zápasy s Barcelonou a Interem budou patřit k vrcholům základních skupin. Dva skvělé kluby, dva nádherné stadiony. Na naši skupiny se moc těším a samozřejmě bude pěkné zase vidět s Lewandowským,“ prohlásil Neuer.

Na českých šampionech bude, aby triu favorizovaných výtečníků narušili plány na postup a posměváčkům ukázali, že fotbal dokáže psát i neuvěřitelné příběhy.