Jurásek byl v zimním přestupním okně nejžhavějším českým zbožím. Přetahovaly se o něm francouzské kluby v čele s Olympiquem Marseille. Zájem projevili i skotští Rangers, byl na radaru i bundesligového Wolfsburgu. O Juráska z Benfiky se strhla pořádná mela. Levý bek by měl nakonec zamířit na hostování do Hoffenheimu, kde na něj čeká Pavel Kadeřábek.

Třiadvacetiletý Jurásek přišel do Benfiky v červenci z pražské Slavie za 14 milionů eur (asi 334 milionů korun). V portugalském velkoklubu podepsal smlouvu na pět let.

Fanoušci Slavie si oddechli

V novém dresu se sice uvedl parádním gólem, ale hned v úvodu sezony si zranil kotník a měsíc byl ze hry. Pak se do sestavy vrátil, ale v listopadu a prosinci zůstával většinou jen mezi náhradníky. Benfika navíc oznámil příchod Španěla Álvara Fernándeze na hostování z Manchesteru United. Přesun do Německa se tak jeví jako to nejlepší východisko z momentální situace.

Jurásek, který za Benficu nastoupil ve 12 soutěžních zápasech a odehrál celkem 480 minut, by měl v Hoffenheimu vytvořit s Kadeřábkem české kraje. Bývalý reprezentant působí v Hoffenheimu už od roku 2015 a stal se hrající klubovou legendou.

Fanoušci Slavie si tak oddechli, že Jurásek neoblékne dres Rangers, kteří o něj hodně stáli. Po všem dobře známých událostech v Ibroxu v roce 2021 panuje mezi českým a skotským klubem velká nevraživost.