Aktuálně plní třináctiletý potomek slavné hvězdy titulky světových médií nejen kvůli nejasnostem okolo identity jeho matky, ale i kvůli svému nespornému fotbalovému umění.

V době, kdy hrál Ronaldo za Juventus Turín, se jeho syn zapojil do mládežnického programu italského velkoklubu. Objevilo se několik videí, která ukazovala, že mladý Cristiano podělil po svém tatínkovi hodně umu – především rychlost a dobré vedení míče.

| Video: Youtube

S fotbalem začal Cristiano Ronaldo junior odmalička a vybral si stejně jako otec číslo 7. V roce 2022 už podepsal rodák ze San Diega smlouvu s mužstvem Manchesteru United do 12 let, poté ale musel následovat svého otce, který šel za lukrativním angažmá do Al-Nassru v Saúdské Arábii.

K úspěchu je třeba práce a odhodlání

Zde je v programu Mahd Academy začleněn do skupiny, kde jsou jeho spoluhráči v průměru o dva roky starší.

„Uvidíme, jestli se z mého syna stane fotbalista jako já. Říká, že bude lepší než já. Adaptuje se opravdu dobře, bylo to ale pro něj jednodušší než pro mě. Má potenciál – je rychlý a skvěle dribluje s míčem, ale to nestačí. Vždycky mu říkám, že k úspěchu je potřeba práce a odhodlání,“ vštěpuje svému synovi Ronaldo.

Pokud ale junior odejde z fotbalového prostředí, nebude Ronaldo zklamaný. „Nebudu na něj tlačit, aby se stal fotbalistou. Pokud se ale zeptáte, jestli chci, tak řeknu bez váhání ano. Budu ho podporovat v čemkoliv, nejdůležitější je stát se nejlepším v jakémkoliv oboru,“ dodal Ronaldo.