Cristiano Ronaldo už sází branky v asijské Lize mistrů. Fenomenální útočník přispěl gólem k triumfu saúdskoarabského Al-Nassru nad tádžickým Dušanbe 3:1. Hvězdný Portugalec zavelel vyrovnávací trefou k obratu a připsal si tak premiérový zásah v soutěži.

„Jsem šťastný za svůj první gól. Pokračujeme ve vítězství,“ napsal pak Ronaldo na svém twitterovém účtu. Jen pro zajímavost: V té prestižnější Lize mistrů Ronaldo nasázel rekordních 140 gólů, zatímco Lionel Messi „jen“ 129.

Právě Al-Nassr byl minulý měsíc prvním saúdským klubem, který se v této sezoně představil v Íránu. Stalo se tak poprvé od roku 2016, kdy skupina íránských milicionářů, která je součást islámských revolučních gard, zaútočila na saúdskoarabskou ambasádu v Teheránu.

60 tisíc fanoušků se nedočkalo

V pondělí se měl v Isfahánu odehrát další íransko-saúdský souboj, hráči Al-Ittihadu ale odmítli k utkání se Sepahanem nastoupit. Hostující tým, ve kterém působí hvězdy N'Golo Kante a Fabinho, neopustili svou šatnu kvůli soše zavražděného íránské revolučního vůdce Kásima Sulejmáního, která je umístěna u východu z tunelu pro hráče mezi lavičkami.

Na stadionu Naghsh-e Jahn v tu dobu čekalo asi 60 tisíc fanoušků. Výkopu se ale diváci nedočkali. Íránci odmítli bustu vojenského velitele, který byl zabit při útoku amerického dronu v lednu 2020 odstranit, a tak se šampioni Saudi Pro League sbalili a odletěli zpátky.

Asijská fotbalová konfederace (AFC) uvedla, že zápas byl zrušen kvůli neočekávaným a nepředvídatelným okolnostem. „AFC znovu opakuje svůj závazek zajistit bezpečnost a ochranu hráčů, rozhodčích, diváků a všech zúčastněných stran. Záležitost bude nyní postoupena příslušným výborům.“

Al-Ittihadu hrozí kontumace. „Zdá se, že klub bude potrestán, protože den před utkáním hráči bez problémů trénovali na stadionu, zatímco tam byla socha Sulejmáního,“ napsal novinář Hatam Shiralizadeh z Tasmin Sport na sociální síti X.