„S hlubokým zármutkem oznamuji jménem rodiny, že můj partner Andreas Brehme večer náhle a nečekaně zemřel po zástavě srdce. Prosíme vás, abyste v této těžké chvíli respektovali naše soukromí a zdrželi se kladení otázek,“ oznámila šokující zprávu partnerka fotbalisty Susanne Schaeferová.

Brehme zemřel v noci na úterý nečekaně na srdeční selhání v Mnichově. „Tísňové volání bylo podle přijato v pondělí večer ve 23:30. Brehme byl přijat na pohotovost na klinice na Ziemssenstrasse poblíž jeho bytu. Cestou do nemocnice byl resuscitován – jakákoli pomoc však pro něj přišla příliš pozdě,“ píše s odkazem na svůj zdroj německý deník BILD.

Brehme byl deset let oporou německé reprezentace, kterou v roce 1990 dovedl v Itálii k titulu mistrů světa. Finále s Argentinou rozhodl gólem z penalty. Němci tak oplatili Maradonovi a spol. čtyři roky starou finálovou porážku z Mexika.

Na klubové úrovni slavil defenzivní záložník mistrovské tituly s Bayernem Mnichov a Interem Milán. Kariéru ukončil v roce 1998 senzačním bundesligovým triumfem s Kaiserslauternu po boku Miroslava Kadlece a Pavla Kuky.

Andreas Brehme rozhodl památné finále MS 1990 s Argentinou:

| Video: Youtube

„Rodina FCK truchlí nad ztrátou Andrease Brehmeho. Dres Rudých ďáblů oblékal celkem deset let, s FCK se stal mistrem Německa a vítězem poháru. V roce 1990 proměnil penaltu, díky které německý národním tým vyhrál mistrovství světa, a definitivně se stal fotbalovou legendou,“ uvedl klub z Kaiserslauternu.

Navždy legendou

„Ciao Andi, budeš navždy legendou,“ napsal na sociální sítě Inter, se kterým Brehme dokráčel k italskému titulu a k triumfu v tehdejším Poháru UEFA. Milánský klub uctí jeho památku ve večerním utkání s Atléticem Madrid v Lize mistrů.

Na začátku letošního roku Brehmeho zasáhla smrt jeho přítele a mentora Franze Beckenbauera, který zlatý tým z MS 1990 koučoval. Do fotbalového nebe odešel pouhých 44 dní po „císaři“.

„Jsem úplně v šoku. V tak krátké době nejprve Franz a teď Andy. To je šílené. Nedostává se mi slov. 63 není věk. Andy byl vždy v dobré náladě, vždy s ležérním úsměvem na rtech,“ řekl mistr světa Bodo Illgner.