Mohl být za hrdinu, ale je z něj padouch. Fotbalista Adam Karabec konečně dostal od kouče Briana Priskeho šanci v základu. Odvděčil se sice gólem, jenže svůj výkon poskvrnil vyloučením. Dvacetiletý záložník hrál premiérově v sezoně nejvyšší soutěže od začátku, poprvé od loňského května, ale zápas nedohrál.

Přitom lepší začátek zápasu si nemohl vysnít. Nejprve ukázal svoje fotbalové kvality, když se v šesté minutě blýskl parádním gólem. A nekompromisní bombou pod břevno otevřel skóre zápasu. V lize se zapsal mezi střelce poprvé od loňského listopadu.

Pak ovšem přišel zkrat. Ve druhé půli se pošťuchoval s Žákem, kterého udeřil loktem do obličeje. Od sudího Machálka uviděl žlutou kartu, ale po intervenci videorozhodčího Starého a zhlédnutí opakovaných záběrů musel pod sprchu.

Karabec ani neprotestoval, věděl, že udělal hloupost. Červenou kartu viděl v lize vůbec poprvé.

„Neakceptovatelné. Ukázal kvalitu, ale dojem si tím vyloučením pokazil. Musí být se sebou velmi nespokojený. Bude toho litovat,“ konstatoval kouč Sparty Brian Priske.

Karabec Spartě zavařil. Letenští v deseti inkasovali na 1:2, ale o výhru nepřišli. Přitom před týdnem v Teplicích zase dohrávali bez vyloučeného kapitána Ladislava Krejčího a v závěru dostali vyrovnávací gól. S Karvinou to ale zvládli.

Od fanoušků to schytal

Fanoušci Sparty dali Karabcovi co proto. „Sorry, ale Karabec je idiot. Mohl se nastartovat, takhle dostane 3x stop a kdo ví, kdy se zase dostane do sestavy,“ napsal na sociální síti X Martin Špaček.

„Karabec na to má fotbalově, ale je to nevychovaný děcko. Když se umravní, tak z něj ještě něco bude,“ přidal svůj pohled další fanoušek.

Někteří Karabcův úlet zlehčovali: „Karabec se před zápasem motivoval songem Loket z vokna.“

Karabec doteď jen paběrkoval. V lize naskočil dvakrát na pár minut, v pohárové Evropě pouze seděl na střídačce. V domácí soutěži teď přijde jistě distanc, je ale otázkou, jestli Priske vezme hráče na milost a postaví ho ve čtvrteční odvetě doma s Dinamem Záhřeb. Sparťané budou dohánět dvougólové manko a fotbalisté si nemohou dovolit žádné podobné výstřelky.