Všichni fotbal milující lidé v Česku se radují z postupu reprezentace, byť po hodně krkolomné cestě, na letošní Euro. Těší se z nezanedbatelných úspěchů klubů v pohárové Evropě. A pak rozhodně také z toho, jak utěšeně narůstají, ne všude, ale celkově určitě ano, návštěvy na prvoligových stadionech v Česku.

Prostě konečně se ten produkt, jak jej spousta obyvatel z české kotliny zná v podání vyspělé Evropy, začíná tomuto zcela jistě vysněnému ideálu přibližovat.

A vždycky, když to v českém fotbalu vypadá na pozitivní trajektorii, přijde pořádná facka. Jednou korupční kauza, podruhé zfušovaná volba předsedy FAČR či trenéra reprezentace. Nyní absolutně nedůstojný, spíše ostudný závěr finálového utkání českého poháru.

Divizní fotbalisté Speřic (v červeném) dovezli o víkendu veledůležité tři body z Břeclavi (v modrém) za nejtěsnější výhru 1:0.
Fotbalisté Speřic bojují jako lvi. Těsná výhra v Břeclavi poskytla velkou naději

To, že se do sebe po utkání přímo na hřišti pustí pěstmi příznivci Sparty a Plzně je totální selhání pořadatelské služby, ale v první řadě pořadatele či organizátora celé akce. A tím je Fotbalová asociace České republiky!

Na takové obrázky jsou všichni zvyklí spíše z nějaké africké či latinskoamerické země. Ale zde, ve střední Evropě? Nejsem příznivcem „sekání hlav“, ale osobně jsem zvědavý, kdo za tenhle skandál ponese zodpovědnost.

Jak se po tomhle incidentu dají aktivizovat fanoušci po celém Česku, aby ještě v hojnější míře chodili na fotbalové stadiony? To si opravdu nikdo v téhle zemi neumí poradit s pár desítkami vypatlanců v každém větším městě, kterým vůbec nejde o fotbal, ale jen o to, vybít si svůj hněv, frustraci a možná i mindráky za zpackaný osobní život?

V sobotním krajském divizním derby si domácí fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) poradili výsledkem 3:0 s hráči Ždírce nad Doubravou (zelené dresy).
Nedvěd versus Nedvěd. Fotbalový souboj otce se synem vyzněl pro mladší generaci

Je to děs, totální bažina, do které český fotbal, zase, uvízl. To se opravdu čeká na to, až vyhasne po podobném řádění fanoušků nějaký lidský život? Myslete(me) na to!