Plzeň je stále stoprocentní, výhru na Hané vystřelil těsně před koncem Procházka

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli v novém ročníku FORTUNA:LIGY i třetí duel. V Olomouci porazili domácí Sigmu 1:0 brankou Romana Procházky, jež přišla až v 88. minutě zápasu. V lize tak svěřenci Pavla Vrby dosud neztratili ani bod.

4.8.2018

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria PlzeňFoto: Deník / Jiří Kopáč

Olomouc hrála zejména v prvním poločase velmi aktivně a chvílemi úřadujícího mistra dokonce přehrávala. První velkou šanci ale měla Plzeň, a to po chybě domácího stopera Jemelky, který nabídl míč Krmenčíkovi. Nejlepší ligový střelec minulé sezony se už nicméně z velkého úhlu k zakončení nedostal.

Ve druhém poločase se nad trávník Androva stadionu přihnala průtrž mračen, která více svědčila hostům, do stoprocentní příležitosti se však výběr trenéra Vrby stále nemohl dostat.

Hru Viktorie pak ale výrazně oživil střídající Zeman – do šancí se dostali Krmenčík i Pernica, na domácího Buchtu byli nicméně krátcí. Plzeň tehdy každopádně sevřela Hanáky do kleští a dlouhé minuty se hrálo pouze na polovině Sigmy.

Když se domácí konečně vymanili z pevného sevření svého soupeře, ihned dostali příležitost ke skórování. Po centru explzeňského Sladkého se u vzdálenější tyče ocitl samotný olomoucký kapitán Vepřek, ale z vyložené pozice vůbec netrefil odkrytou branku.

Viktoria si jediný a zároveň rozhodující úder schovala až na závěr zápasu. Aktivní Zeman našel v 88. minutě přesným centrem – rovněž na vzdálenější tyč – střídajícího Procházku, načež letní slovenská posila Západočechů poslala z voleje míč nekompromisně za záda domácího gólmana.

Trenéru Plzně Pavlu Vrbovi tak stejně jako v předchozích zápasech s Duklou a s Libercem stoprocentně vyšla střídání – hráči, kteří přišli na hřiště v průběhu druhého poločasu, totiž vždy rozhodli o konečném vítězství.

Hlasy po utkání

Pavel Vrba (trenér Viktorie): „Z obou stran to byl zajímavý fotbal. V prvním poločase jsme měli velkou šanci s Krmenčíkem, ve druhém pak další dvě velké příležitosti. Mohli jsme dát vítězný gól dříve, ale Olomouc hrála velmi dobře. My jsme pak měli v závěru více štěstí, ale druhý poločas jsme zvládli i po fotbalové stránce. A že nám opět vyšla střídání? Já mám výborné asistenty a oni mně vždycky poradí, jak to mám udělat. Nová sezona asi bude jiná než ty minulé. Myslím, že se v tabulce urvou tři čtyři mužstva, která získají hodně bodů. Víme, že každý bod je pro nás strašně důležitý.“

Střelec rozhodujícího gólu Roman Procházka: „Při centru Martina Zemana jsem se hodně soustředil, protože jsem viděl, že míč letí přesně na mě. Jediné, co mě zajímalo, bylo trefit bránu. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, což se potvrdilo. Olomouc má velmi kvalitní mužstvo. Výhru jsme si vydřeli a taková vítězství bývají nekrásnější. Těžkou říct, zda byla zasloužená, ale na to se nikdo nebude ptát. Jsme šťastní za tři body, byly velmi důležité.“

Václav Jílek (trenér Olomouce): „Šance měly oba týmy, ale jednu využil jen soupeř, který má tři body a my nic. Plzeň v určitých fázích zápasu ukázala kvalitu a při rozhodujícím gólu si výborně poradila. Je to o zkušenostech a kvalitě řešení.“

Sigma Olomouc – Viktoria Plzeň 0:1 (0:0). Branky: 88. Procházka, ŽK: Yunis – Petržela, Rozhodčí: Berka – Kříž, Flimmel. Diváci: 7049.

Olomouc: Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (65. Hála), Plšek, Houska (88. Yunis), Falta – Nešpor (72. Texl). Trenér: Jílek.
Viktoria: Kozáčik – Řezník, Hubník, Pernica, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (57. Zeman), Čermák (72. Procházka), Kopic – Krmenčík (85. Řezníček). Trenér: Vrba

Autor: Václav Vacek

Místo události:
4.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 19 000 Kč Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků Obsluha čerpací stanice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: trestní bezúhonnost, příjemné vystupování, komunikativnost, spolehlivost, pracovitost.. Pracoviště: Ing. josef hladík - pracoviště čerpací stanice, Pelhřimovská, č.p. 758, 394 70 Kamenice nad Lipou. Informace: Josef Hladík, +420 777 088 949. Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 100 Kč Obsluha ostatních zařízení na zpracování kovů Obsluha strojů na zpracování kovu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13100 kč, mzda max. 14100 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: . Pracoviště: Building company s.r.o. - pracoviště žirovnice, Žižkova, č.p. 771, 394 68 Žirovnice. Informace: Valeriy Vornyk, +420 775 998 990. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 28 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci Pracovník obchodního oddělení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: vedení jednání s tuzemskými a zahraničními zákazníky, péče o stávající zákazníky, získávání nových zákazníků., , Požadujeme: SŠ/ VŠ vzdělání potravinářského nebo ekonomického směru, znalost AJ nebo NJ - druhý jazyk výhodou, schopnost vyjednávat, samostatnost, odpovědnost, praxe v obchodní činnosti potravinářského zaměření výhodou., , Nabízíme: HPP, možnost pracovního postupu, termín nástupu listopad - prosinec 2018., , V případě zájmu zasílejte strukturovaný životopis na výše uvedenou adresu nebo e-mail.. Pracoviště: Škrobárny pelhřimov, a.s., Křemešnická, č.p. 818, 393 01 Pelhřimov. Informace: Iva Váňová, +420 565 301 811. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 24 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: SOU, SŠ, manuální zručnost, spolehlivost, zodpovědnost, pečlivost, flexibilita, schopnost týmové práce., , Nabízíme: zázemí stabilní a rostoucí firmy, odpovídající zaučení, možnost kariérního růstu a externích školení, firemní akce, zaměstnanecké výhody., , Životopis a motivační dopis zasílejte na výše uvedený e-mail.. Pracoviště: Hoeko - automotive s.r.o., 396 01 Humpolec. Informace: Miroslava Krumplová, +420 565 650 392.

Tomáš Řepka odehrál v dresu SK Panthers Čelákovice soutěžní zápas ve čtvrté třídě.
47

Soud projednával obžalobu Řepky. Hrozí mu osm let, k soudu nepřišel

Patrizio Stronati na snímku z semifinále fotbalového poháru MOL Cup mezi FK Mladá Boleslav a SFC Opava v Mladé Boleslavi 26. dubna 2017.
15

Myslel jsem, že si ze mě střílí, říká reprezentační nováček o pozvánce

Skvělá šance pro fanoušky! Vyhrajte kopačky Krmenčíka, dres Plzně či sud piva

Deník připravil ve spolupráci s FC Viktoria Plzeň a pivovarem Gambrinus soutěž pro fotbalové fanoušky. Hrajeme o exkluzivní trofeje související s účastí Plzně v Lize mistrů. Podrobnosti soutěže čtěte ve Sportovním deníku v pondělí 22. října.

Kapitán Karviné Marek Janečka: Baník? Kvalita. Ale na zadek se z něj neposadím

Karviná – Velmi těžká mise čeká dnes od 17 hodin na fotbalisty MFK Karviná, kteří míří do moravskoslezské metropole k regionálnímu derby s Baníkem.

V hokejovém derby vyzrála budějovická Žihadla na Bruslaře

Vysočina – Hokejová druhá liga – skupin Jih a Východ měla ve středu na programu 10. kolo.

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.