Fotbalisté Bludova i Šternberku B byli ve vzájemném souboji ještě ohroženi sestupem z I. A třídy, skupiny A. Nyní to už o béčku divizního celku neplatí, nicméně Bludov stále namočený je. Duel, který se hrál v sobotu 1. května, vyhráli domácí 2:1.

K dispozici měli dvě penalty - jednu neproměnili a minimálně jedna byla podle informací Deníku hodně zvláštní. Po utkání navíc Komise rozhodčích KFS Olomouc zveřejnila, že hlavní rozhodčí Michal Straka i jeho asistent číslo jedna Vratislav Šebesta mají pozastavenou činnost a v hodnocení bylo uvedeno, že penalty nenařídili správně.

Nicméně utkání se dohrálo a po jeho skončení došlo k incidentu mezi fanoušky. „Přijeli dva diváci od nich, kteří už před zápasem řekli, že se přijeli pobít. Bohužel to splnili. Neunesli porážku, stalo se to po zápase, já jsem v tu dobu už byl u rozhodčích. Rád bych k tomu řekl něco víc, ale nemůžu, nebyl jsem u toho,“ řekl hlavní pořadatel a předseda Bludova Luděk Březina.

Bitka fanoušků po utkání Bludov - Šternberk B | Video: Petr Toman

Také zástupce Šternberka Deníku sdělil, že u situace nebyl a nemůže ji blíže popsat. Podle zápisu je však zřejmé, že došlo ke škodám. Některý z diváků totiž vytrhl lavičku ze země.

„Nevím o tom, že by byly nějaké zdravotní následky. Vznikly akorát škody na majetku. Musím najmout firmu, aby vyčíslila škodu, abych nevařil z vody, proto ještě na kompenzaci nejsme domluveni,“ dodal Březina.

Šternberk dostal za chování fanoušků od Disciplinární komise pokutu 3000 korun.