Až v samém finiši podzimu se na nejvyšší stupínek protlačili hráči Počátek. Klub, který pamatuje i bétřídní roky, tak celkem logicky hodlá usilovat o návrat do Poutník ligy. „Závěr podzimu se nám povedl. Chceme vydržet tam, kde momentálně jsme,“ potvrdil předseda klubu Petr Král a dodal:

„Je jen škoda, že jsme měli trochu horší vstup do sezóny. Mohli jsme být na tom ještě lépe. Hodně nám chyběl Radim Měkuta, který si odpykával disciplinární trest.“

Počátky navzdory vydařené první polovině čekají změny na trenérském postu. Od ledna povedou tým Jiří Smejkal s Ladislavem Matysem, kteří střídají Jiřího Doležala. „Jirka zhruba před rokem založil firmu a má hodně práce. Fotbal nestíhá, takže to svěříme klukům, kteří mají dobré nápady a budou dál pokračovat v začleňování mladých. Dorost máme v první třídě kraje, byla by škoda toho nevyužít,“ připomenul Král.

Nové trenéry přesto čekají starosti. Zranil se brankář Krejčů a Počátky přišly i o dvojku. Konec sezóny dochytával veterán Aleš Soukup.

Hodně dlouho směřoval za titulem podzimního krále Želiv. V posledních kolech mu ale zcela odešla forma. Prohra v Humpolci by se ještě za katastrofu brát nemusela, ale Želiv v derniéře nestačil na Novou Cerekev. Odevzdat body nováčkovi, který se pohybuje ve spodní polovině tabulky, si žádá trest. Ten také přišel, mužstvo od přehrady se propadlo na třetí příčku.

Nenápadně v soutěži působí Hořepník, i když i on se v průběhu podzimu dokázal na chvíli posunout na nejvyšší stupínek. Jenže Sokol je týmem dvou tváři. Dokázal nastřílet sedm gólů Humpolci C a béčku Černovic, porazit Počátky, ale na druhé straně prohrál v Horní Vsi a Božejově.

Pohled na konec tabulky by mnohého před začátkem sezóny překvapil. Na chvostu se usadily týmy, které poměrně nedávno hrály vyšší soutěž. Čejov dokonce ještě na jaře působil v Poutník lize. Přesto dokázal nasbírat pouze šest bodů za jednu výhru a tři remízy. Úvodní kola ještě potíže nesignalizovala, tým během dvou zápasu získal čtyři body. Pak ale už sérii proher prokládaly jen remízy s Humpolcem C a Novou Cerekví.

V těžké situaci je také Božejov. Ten sice získal polovinu možných bodů v domácích zápasech, ale z venku nepřivezl nic. V součtu to stačí jen na předposlední příčku.