KANONÝR HOLENDA. Druhé kolo, polovina srpna a zápas mezi béčky Speřic a Pacova. Výsledek už je sám o sobě raritou. Domácí Dálnice o pouťové neděli vyhrála 14:2. Kanonýrem zápasu byl Jiří Holenda ml., který dostal míč do sítě osmkrát. Přitom pálit začal až po přestávce. „Něco takového jsem ještě nezažil. Nepamatuji si to ani v žácích,“ vzpomínal a zároveň děkoval svým spoluhráčům: „Posílali mi nádherné kolmé přihrávky. Dostával jsem se velmi snadno do šancí.“

ZLEPŠENÍ OBRATANĚ. Klub ze západní výspy okresu se v předešlé sezoně pohyboval téměř na chvostu tabulky. V průběhu dlouhé letní přestávky přišel o Františka Hovorku, zkušený tvůrce hry se vrátil do Pelhřimova. Stal se posilou tamního nově vzniklého béčka. Obrataň tak dobré vyhlídky neměla. Začala soutěž a divili se všichni. Výhry nad Lukavcem, venku v Horní Cerekvi, následně doma nad béčkem Kamenice. Podceňovaný tým rázem vedl soutěž. První příčku neuhájil, ale i čtvrtá pozice se získanými dvaceti body je příjemným překvapením.

BEZ ROZDÍLU. Jedenáct červených karet udělili rozhodčí v šedesáti osmi zápasech. Hned dvě ukázal v jednapadesáté minutě rozhodčí Martin Faltýnek v utkání Lukavec – Žirovnice B (4:1). Důvod vyloučení Ladislava Mládka a Oldřicha Koláře je totožný. „Surová hra. Úmyslné prudké strčeni do soupeře v přerušené hře,“ stojí v zápise.

KANONÝR? STEJNÝ. Pokud by se před sezonou měl v Poutník lize tipovat nejlepší střelec, těžká práce by to nebyla. Předloni, loni i letos to dopadlo stejně. Bez ohledu na to, že Červená Řečice zažila bodově hodně dietní podzim, góly v jejím dresu střílel jako na běžícím pásu Tomáš Obranec. Dal jich šestnáct. „Daří se mi, dávám góly. Mrzí mě ale, že to podobně nejde týmu. Čekali jsme, že na tom budeme lépe,“ svěřoval se v nedávném rozhovoru pro fotbalovou přílohu Deníku.