Obhájce okresního prvenství na úvod prohrál, body bral Čejov

Pelhřimovsko – O šok se v prvním kole Poutník ligy postarali fotbalisté Čejova. Ti na svém hřišti porazili suveréna minulé sezony Maraton Pelhřimov. Za zmínku stojí také výhra nováčka. Speřice B doma přehrály na jaře ještě bétřídní Černovice.

14.8.2018

Ilustrační fotoFoto: Deník / Archiv

SPEŘICE B – ČERNOVICE 2:0

Ve vyrovnaném prvním poločase trefil domácí Huňáček břevno, na druhé straně zahrozil Paclík. Po přestávce už opanovaly hru Speřice. Huňáček dostal v 55. minutě dostatek času i prostoru, aby si přehodil míč z nohy na nohu a poslal ho do kouta branky. Vítězství nováčka soutěže orazítkoval o deset minut později Kovář, který přehodil vybíhajícího Pistulku.

Góly: 55. Huňáček, 65. Kovář. Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Speřice B: Tkadlec – Čermák, Jiří Holenda st., D. Moravec, Linhart (76. Jančík), J. Moravec, Kovář (66. Jiří Holenda ml.), Anděl (49. Vránek), Švec, Huňáček, Záviška (76. Slavík). Černovice: Pistulka – Hlásek, Filípek, Kohout, Jonák, Růžička (82. Krejčí), Hora, Martin Mazanec, L. Pěnka, Paclík, Jůn.

H. CEREKEV – LUKAVEC 3:1

Domácí po dvaceti minutách rozjásal Serbus. I když pak po chybě obrany srovnal Zamrzla, Razima vrátil Horní Cerekvi vedení. Po přestávce byli aktivnější hosté z Lukavce, domácí ale zásluhou kvalitní a obětavé hry v defenzívě už neinkasovali. S definitivní platností o jejich výhře rozhodl po necelé minutě pobytu na hřišti střídající Blažek.

Góly: 23. Serbus, 37. Razima, 90. Blažek – 30. Zamrzla. Rozhodčí: Šenigl. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 2:1. H. Cerekev: Mezera – Razima, Hrdina (60. Musil), P. Chadim, Loukota, Filsoch, Kůta, Brada (90. Blažek), Havel, Novák, Serbus. Lukavec: Ludvík – Mařinec, Merenus, Václav Prchal (70. Tržil), Vojtěch Prchal, Prokop, Slabý (75. T. Mišoň), Kocour, Luboš Krill (80. Lukáš Krill), Zamrzla, A. Mišoň (78. Zamrzla).

Č. ŘEČICE – KAMENICE B 5:2

Domácí vstoupili do zápasu velice aktivně, soupeře přehrávali a během necelé půlhodiny získali tříbrankové vedení. Teprve pak se začala hra vyrovnávat a Kamenice se dvakrát dostala ke korekci výše porážky.

Góly: 7. a 38. T. Obranec (první PK), 21. a 58. Markvart, 23. Kubíček – 32. P. Macháček, 61. Jaroslav Houser. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 4:1. Červená Řečice: Brávek – Popovič, Káva, Roubal (75. Aldorf), Duchan, Dýnek, Chvalkovský, Pulda, Markvart, T. Obranec, Kubíček. Kamenice nad Lipou B: D. Macháček – Klusáček, A. Schober (79. Tuček), Novák, M. Strašík, Ira, P. Macháček (86. Pavel Šiška), Jaroslav Houser, Nechvíle (28. D. Schober), Joza, Růžička.

OBRATAŇ – JIŘICE 2:3

Domácí začali dobře a v průběhu první půle získali vedení 2:1. Ve druhém poločase dvakrát trefili brankovou konstrukci, z čehož zkušení hosté těžili. V poslední desetiminutovce totiž góly J. Vincence a Nesporého strhli vítězství na svou stranu.

Góly: 3. L. Vlach, 42. Hovorka – 25. D. Vincenc, 84. J. Vincenc, 87. Nesporý. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:3. Diváci: 60. Poločas: 2:1. Obrataň: Vilímek – Menšík, P. Kudrnáč (72. O. Pražák), Puchner (85. Pařil), Vítámvás, Hovorka, Šimek (13. Fišer), D. Kudrnáč, Tábora, L. Vlach (62. Plášil), M. Kudrnáč. Jiřice: Vitera – Zach, Hložek (78. R. Jůzl), J. Vincenc, R. Čepl, T. Jůzl, Petr Příhoda, J. Jůzl, D. Vincenc, Dvořák, Plaček (64. Nesporý).

ŽIROVNICE B – ÚSTRAŠÍN 4:2

V Žirovnici se odehrál vyrovnaný zápas, domácí z něj vyšli šťastněji. O první gól v utkání se postaral Kott ve 21. minutě, po deseti minutách vyrovnal stav Severa. Další gólové dění bylo až v druhém poločase, když se v 50. a 70 minutě trefil Metlička, na to hosté zareagovali už pouze trefou Starého. Poslední slovo patřilo Drechslerovi, který výhru Žirovnice orazítkoval.

Góly: 31. T. Severa, 50. a 70. Metlička, 89. Drechsler – 21. Kott, 58. Starý. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 1:0. Diváci: 51. Poločas: 1:1. Žirovnice B: Kolář – Kuš, V. Rušil, P. Doležal, Kořínek, T. Severa, M. Rušil (60. Kopejtko), Drechsler, L. Severa (46. Metlička), Pokorný, O. Doležal (73. Mach). Ústrašín: Hájek – Kott, Rod, Habáň (73. Mazanec), Nápravník, Tůma, Kubiska, P. Staněk, Starý (86. M. Staněk), Šoula (76. Popelka), Pech (60. Hrbek).

ČEJOV – MARATON 3:1

V prvním poločase byli herně lepší hosté, ale dočkali se jen gólu z penalty. Ještě předtím dostal Čejov do vedení Prokop, na 2:1 upravil ve 27. minutě Beneš. Domácí ve druhém poločase přidali na bojovnosti a to na favorita platilo. Na konečných 3:1 upravil Beneš.

Góly: 2. a 56. Prokop, 27. Beneš – 19. Zelenka (PK). Rozhodčí: Svítil. ŽK: 2:3. Diváci: 75. Poločas: 2:1. Čejov: Krupička – Svoboda (41. Romaniuk), Beneš, Doležal, Semrád, Rohovec, Marek, Nápravník, Prokop, Moravec, Kratochvíl. Maraton Pelhřimov: Vaverka – Beneš, Blažek, Kratochvíl (46. Šmíd), Vacek, Vlček, Zabloudil, Kmoch (62. Růžek), Hejda, M. Vaněk (46. T. Vaněk), Zelenka.

PLAČKOV – PACOV B 2:2

První poločas nabídl hodně nepřesností. Domácí prohrávali od 10. minuty, kdy si po chybě obrany vstřelil vlastní gól F. Dobrovič. Po přestávce šla kvalita hry nahoru, Plačkov zásluhou dvou tref Svobody sahal po vítězství. V 77. minutě udělal ale další hrubku v obraně a střídající Homolka stanovil asi spravedlivou remízu.

Góly: 53. a 59. Svoboda – 10. vlastní, 77. Homolka. Rozhodčí: Babák. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Plačkov: L. Novotný – F. Dobrovič, Tesař, R. Štěpán, Z. Štěpán, Němec, Kalivoda, Mottl, Vrána (41. Hájek), Ehrlich, Svoboda. Pacov B: Kalina – J. Pražák, Svoboda, Rathouský, Flígr, Kučera, D. Přibyl, Zíka, Gavrecký, Klika (46. Homolka), Hanek.

14.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 000 Kč Prodavači smíšeného zboží Prodavač,- ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: zkušenost s prodejem potravin, zdravotní průkaz., , Nutný telefonický kontakt předem!. Pracoviště: Jednota, spotřební družstvo v kamenici nad lipou - pracoviště humpolec, Havlíčkovo náměstí, č.p. 90, 396 01 Humpolec. Informace: Jiří Eder, +420 565 420 150,606 892 572. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč Stánkoví prodavači potravin (kromě rychlého občerstvení) Prodavač/ka do masny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: pultový prodej masných výrobků, vyrovnávání a vystavování zboží, udržování pořádku a čistoty, evidence a objednávky zboží., , Požadavky: pozitivní přístup k práci, vstřícnost, rychlost a pohotovost, praxe v oboru výhodou, znalost práce na PC., , Nabízíme: zajímavé ohodnocení, stabilní práce u silné rodinné firmy, podporu v odbornosti, možnost kariérního růstu, slušné a férové jednání, širokou škálu firemních benefitů, zaměstnanecký klub Moje Adélka., , NUTNÝ TELEFONICKÝ KONTAKT PŘEDEM !. Pracoviště: Adélka a.s. - pracoviště, Masarykovo náměstí, č.p. 4, 393 01 Pelhřimov. Informace: Zdenka Musilová, +420 773 788 834. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotničtí asistenti, praktické 24 000 Kč Zdravotničtí asistenti (praktické sestry) Zdravotní sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zdravotní sestra do multiprofesního Komunitního terénního týmu., , Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v terénním týmu specializovaném na komplexní podporu lidí se závažným duševním onemocněním především v jejich přirozeném prostředí. Práce v respektované organizaci, menší přátelský tým, práce pod supervizí a možnost dalšího vzdělávání, prostor pro realizaci vlastních nápadů. Naše služby budujeme dle současných trendů a aktivně se podílíme na změně systému péče o duševní zdraví v ČR. Pomáháme lidem s duševním onemocněním najít cestu ke spokojenému, důstojnému a perspektivnímu životu., , Požadujeme: vzdělání všeobecná zdravotní sestra, případně specializace - oetřovatelská péče v psychiatrii, způsobilost k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu, schopnost týmové spolupráce v rámci multidisciplinárního týmu, flexibilita, aktivní přístup, ochotu učit se nové věci, komunikační schopnosti, osobní vyrovnanost a odolnost vůči stresu, trestní bezúhonnost, výhodou zkušenost přímé práce s lidmi s duševním onemocněním., , Profesní životopis a motivační dopis zasílejte do 30.11.2018 na e-mail: michaela.urbankova@fokusvysocina.cz, , Zájemce budeme zvát průběžně k pohovoru.. Pracoviště: Fokus vysočina, z.ú. - pracoviště humpolecká, pelhřimov, Humpolecká, č.p. 736, 393 01 Pelhřimov. Informace: Michaela Urbánková, +420 775 881 778. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel,- ka s aprobací chemie, přírodopis. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Možnost stravování ve školní jídelně.. Pracoviště: Základní škola kamenice nad lipou, Vackova, č.p. 125, 394 70 Kamenice nad Lipou. Informace: Vladimír Dobal, +420 601 581 505.

Jiří Šťastný (vlevo) se na turnaji v Srbsku dostal do semifinále.

Ze Srbska vezli bronzové medaile Šťastný a Hronová

překvapení. V posledním podzimním kole fotbalisté Jiřic zdolali Červenou Řečici. Hosté v důsledku tohoto výsledku přišli o první příčku v tabulce Poutník ligy.

Podzimní finiš posunul na špici Lukavec

Házenkářky braly na domácím turnaji sedmou příčku

Žirovnice – Třídenní turnaj mladších žákyň vyhrály házenkářky z Milevska. O jejich prvenství rozhodl výsledek vzájemného zápasu s Tachovem, nad nímž zvítězily 6:5. Oba týmy nasbíraly po 13 bodech, přičemž Milevsko v průběhu turnaje ztratilo body remízou 12:12 se Strakonicemi a porážkou 8:9 s havlíčkobrodskou Jiskrou.

Spartak si to udělal těžké

Pelhřimov – Zahrávali si, ale nelehkou situaci ustáli. Florbalisté Pelhřimova porazili v Národní lize Wizards Praha, navzdory tomu, že v polovině utkání s ním 4:2 prohrávali.

Nováčci uspěli, taekwondisté od Lacka dominovali v Praze

Praha, Pelhřimov – Taekwondisté pelhřimovského klubu TKD Lacek se stali vítězi šestnáctého ročníku Prague Open, který se už pošesté konal pod názvem Korean Ambassadors Cup.