Závěrečná valná hromada OFS na Vysočině, kde se odehrál souboj o předsednické křeslo mezi dosavadním předsedou Václavem Masopustem a zmíněným Milanem Reichem, byla podle očekávání hodně emotivní, páteční jednání se protáhlo na tři hodiny.
O rozdělení funkcí rozhodovalo třicet delegátů z jedenatřiceti fotbalových klubů na Pelhřimovsku. Milan Reich získal při volbě předsedy osmnáct hlasů, Václavovi Masopustovi dalo hlas jedenáct delegátů, jeden hlas nebyl platný. „Pouštíme se do práce, první zasedání nového výboru nás čeká už v pátek,“ prohlásil nově zvolený předseda OFS Milan Reich, který doposud působil jako člen výkonného výboru a sekretář svazu.
Z minulého volebního období zůstali v sedmičlenném výkonném výboru Marek Švehla a Miroslav Holub. Nováčky ve svazovém orgánu se stali Václav Duben, Martin Moravec, Tomáš Vejsada a Pavel Nenadál. Výbor prošel nejen obměnou, ale i omlazením, což ocenil i končící předseda. „Ve výboru jsou kluci, kteří měli i moji podporu nebo přímo doporučení. Omlazení výkonného výboru je správným krokem,“ poznamenal Václav Masopust, s nímž se valná hromada loučila uznalým potleskem.
Předsedou byl nepřetržitě od roku 2002 a za uplynulým obdobím se ohlíží se ctí. „Měli jsme tady na okrese po celou dobu dobré vztahy, okres Pelhřimov měl velice slušnou pozici i v orgánech Krajského fotbalového svazu Vysočina. Sám jsem se jako předseda naučil řadu užitečných věcí, třeba neřešit problémy hned a pod tlakem, počkat až emoce opadnou,“ ohlížel se.
Když post předsedy neobhájil, bylo jasné, že z vedení fotbalu na Pelhřimovsku odchází definitivně. „Do výkonného výboru jsem kandidovat nechtěl. Odcházím ale bez jakékoliv hořkosti,“ dodal. Přidal se tak v Jiřímu Neprašovi a Jiřímu Matiáškovi, dalším zkušeným fotbalovým funkcionářům, kteří už dříve ohlásili, že do výkonného výboru už kandidovat nebudou.
Nejbližší úkoly nového výkonného výboru OFS Pelhřimov jsou celkem jasné. „Výkonný výbor bude muset zvolit místopředsedu, vytvořit jednotlivé komise a vybrat kandidáty i delegáty pro valnou hromadu Krajského fotbalového svazu Vysočina, která se koná devátého dubna,“ naznačil nejbližší kroky výkonného výboru Milan Reich.