Fotbalová sezona 2021/2022 je už také v amatérských soutěžích takřka ukončená. Zbývá dohrát už jen pár utkání ve třetí lize a divizi, k tomu jedno kolo ve 3. třídě pelhřimovského okresu. Bilancovat tak můžeme rovněž mezi kanonýry na Vysočině.

Pokud bychom vzali v potaz výšku soutěže, stal by se pomyslným vítězem Antonín Plichta. Ten letos ve třetí lize v dresu Velkého Meziříčí nasázel patnáct branek. Jen o jednu jedinou tak zdolal svého oddílového kolegu Robina Demetera.

Elitní krajské soutěži suverénně kraloval snajpr Speřic Pavel Svoboda. Ten svému celku vystřílel postup do divize osmadvaceti brankami v šestadvaceti zápasech. Skvostný průměr!

Fotbalisté Koutů (v červených dresech) a Radešínské Svratky (v modrém) by měli zamířit do 1. B třídy. Zachránit je ještě mohou přesuny v rámci soutěží u zeleného stolu.
Neodvrácená hrozba. Sestup z 1. A třídy postihl Kouty a Radešínskou Svratku

Na vytčenou metu se mu ovšem dosáhnout nepodařilo. „Rád bych letos překonal kvótu třiceti branek,“ prozradil v polovině jarní části.

Také v obou skupinách 1. A třídy bychom našli nejlepší střelce soutěží v kabinách vítězů, tedy postupujících mužstev mezi krajskou elitu.

Martin Dvořák dotáhl jednačtyřiceti zásahy k postupu Kamenici nad Lipou. „Nejsem žádné věchýtko, to mi hodně pomáhá. Balon si dokážu před protihráči podržet,“ usmíval se Dvořák.

Dres fotbalistů Velkého Meziříčí (v červeném) už nebudou v příštím třetiligovém ročníku oblékat krajní obránce Pavlík a středopolař Urbánek. Nejistý je osud gólmana Koláře.
Kádr fotbalistů Velkého Meziříčí jistě opustí dva hráči. Přijdou také o gólmana?

Rapoticím pak ze skupiny B vystřílel historický klubový úspěch čtyřiatřiceti brankami Michal Sobotka.

Nejvyšší okresní soutěže měly střeleckého krále na Žďársku. Miroslav Ochrana dal v dresu Borů bez dvou gólů rovnou šedesátku!

V posledním kole krajských a okresních soutěží se nejvíce zaskvěl Petr Herkner. Ten v dresu béčka Třešti nasázel sedm branek.

KANONÝR DENÍKU - ZÁVĚREČNÉ KOLO
HAVLÍČKOBRODSKO: Josef Pátek (Herálec, okresní přebor) - 3 góly
JIHLAVSKO: Petr Herkner (Třešť B, okresní přebor) - 7 gólů
PELHŘIMOVSKO: Martin Moravec (Pelhřimov B, okresní přebor) - 4 góly
TŘEBÍČSKO: Patrik Růžička (Čáslavice, 3. třída) - 5 gólů
ŽĎÁRSKO: Dominik Havlík (Hamry n. S., 3. třída) - 4 góly