Byl zcela jednoznačně hrdinou uplynulého víkendu. Útočník divizních fotbalistů FC Žďas Žďár Marek Šerý v neděli nasázel do branky Speřic čtyři góly a podílel se tudíž největší měrou na vysoké výhře 5:0. Kanonýr Deníku se tak na Vysočině tentokrát hledal velice snadno.

První, druhou a pak čtvrtou a pátou trefu nedělního souboje s divizním nováčkem zaznamenal pětadvacetiletý forvard. „Tolik gólů v jednom utkání jsem snad ještě nikdy nedal. Co si vzpomínám, tak nejvíce se mi povedlo zaznamenat hattrick,“ usmíval se Marek Šerý.

Střelecké hody jej budou pochopitelně něco stát. „Myslím, že si na mě pokladník, kterým je u nás gólman Tomáš Jícha, jistě smlsne. Zadarmo to určitě nebude,“ přiznal.

Vydařený start do sezony letos zažívají fotbalisté Chotěboře (ve žluto-černém). Po čtyřech kolech jsou s deseti body na třetím místě tabulky krajského přeboru.
Fotbalisté Chotěboře letos válí. Naposledy je nezastavila ani celá řada absencí

Nedělní souboj dvou celků z Vysočiny měl tak poměrně jednoznačný průběh. „Ten zápas vyzněl jasně v náš prospěch. Nechtěli jsme nic podcenit, protože Speřice určitě nemají špatný tým. Myslím, že se nám to docela povedlo,“ potěšilo Šerého.

Ten měl, vcelku pochopitelně, ze svých čtyř přesných tref velkou radost. „Vážím si všech gólů, protože to se nepoštěstí každý den, dát v jednom utkání čtyři branky,“ přiznal.

Hlavně při jeho úvodním zásahu vyšla žďárským fotbalistům nacvičená akce. „Od rozehrávky stoperů až po moje zakončení šlo o akci, kterou pravidelně trénujeme,“ pochvaloval si.

Snový začátek, jinak se to nazvat nedá. Po úvodních čtyřech kolech krajského přeboru mají fotbalisté Okříšek (v bílém) na svém kontě rovných deset bodů.
Na tabulku se nyní hodně dobře kouká, říká spokojený trenér Okříšek Hekerle

Ze čtyř odehraných kol mají fotbalisté FC Žďas na svém kontě solidních osm bodů. „Myslím, že můžeme být spokojení, start do sezony je to rozhodně dobrý,“ prozradil.

Oproti loňské sezoně tak mají v celku z města pod Santiniho Zelenou horou vyšší ambice. „Pokud se nám budou vyhýbat zranění, mohli bychom být do pátého místa,“ naznačil Šerý.

KANONÝR DENÍKU - 4. KOLO
HAVLÍČKOBRODSKO: Jan Prokeš (Věžnice, okresní přebor) - 3 branky
JIHLAVSKO: Marek Chvátal (Bítovčice, okresní přebor) - 4 branky
PELHŘIMOVSKO: Jiří Houška (Častrov, 4. třída) - 4 branky
TŘEBÍČSKO: Robin Havelka (FŠ Třebíč B, 4. třída) - 6 branek
ŽĎÁRSKO: Marek Šerý (Žďár n. S., divize) - 4 branky