V prvním poločase trefili domácí břevno, bezbrankový stav zrušil v 64. minutě speřický Kovář. „Minutu před koncem ale propálil všechny ve vápně Pech. Trefil se krásně pod břevno,“ popsal srovnání skóre funkcionář domácího klubu mužstva Jiřic Stanislav Sadský.

To ale nebylo všechno. V poslední minutě došlo na obrat. „Zahrávali jsme sérii rohů. Po posledním z nich se hlavou prosadil Jakub Vincenc,“ doplnil Sadský.

Doslova střelecké manévry byly k vidění v Horní Cerekvi. Domácím k bodovému zisku nestačily ani čtyři vstřelené góly. Hosté z Kamenice nad Lipou totiž dostali míč do sítě hned pětkrát. I v tomto duelu rozhodovaly poslední vteřiny. Na góly Havla a Válka, které přinesly vyrovnání na 4:4, odpověděl vítěznou ranou Jaroslav Houser.

Už první kolo soutěže ukázalo, že to nováčci nebudou mít lehké. Žirov prohrál v Ústrašíně 3:1. Počátky čeká mistrovská premiéra až za týden.

Poutník liga – 2. třída (1. kolo): Jiřice – Speřice B 2:1 (0:0), 89. Pech, 90. J. Vincenc – 64. Kovář, H. Cerekev – Kamenice n. L. B 4:5 (1:3), 20., 69. a 83. Havel, 86. Válek – 5. a 52. Ira Jan, 27. vlastní, 39. Novák, 90. Jaroslav Houser, Ústrašín – Žirov 3:1 (1:0), 32. a 48. Kořínek, 54. Starý – 63. Adam, Černovice – Žirovnice B 5:1 (1:0), 19. Štefl, 47. Růžička, 54. a 87. Paclík (druhý PK), 59. Kmeťo – 71. Vilímek, Maraton – Č. Řečice 5:3 (5:1), 8. Jeřábek, 20., 40. a 43. Vlček, 33. Růžek – 25. Markvart, 52. a 65. T. Obranec (druhý PK), Obrataň – Lukavec 5:1 (2:0), 20. a 68. Vítámvás, 25. Tomovič, 62. a 74. D. Kudrnáč.