Rezerva Pelhřimova vkročila na hřiště sedmkrát a ve všech případech získala tři body. Navíc při impozantním skóre 56:3. „S kým se bavím, tak mi to potvrzuje. Béčko Pelhřimova je výkonnostně jinde,“ přiznal brankář v tabulce druhého Mnichu Miroslav Šimeček.

Pelhřimov poskládal na nejnižší okresní soutěž nevídaný mix. Za rezervu se si chodí zahrát náhradníci áčka, dorostenci a jádro tvoří zkušení hráči. Hovorka, Bartoň, Hurda, Běloch a další by mohli hrát ještě mnohem výše. Šli za partou a ta znamená mnoho. „Nikdo mě moc nemusel přemlouvat. Rád jsem na hřišti s kluky, se kterými jsem hrával před lety,“ svěřil se v průběhu podzimu Filip Bartoň.

Pavel Hurda mu jen přizvukoval. „Chtěl jsem pomoci. Nikomu jinému už bych na hraní nekývl,“ vysvětlil, proč po letech znovu obul kopačky. Našel evidentně ty střelecké. Za sedm zápasů stihl šestnáct gólů. „Já už to tak neberu, jestli nějaký ten gól dám nebo ne. Důležité pro mě je, jak hrajeme jako tým,“ potvrdil, že béčko Pelhřimova má letos jediný cíl. Tím je pochopitelně postup. Klub potřebuje rychle rezervu v nějaké kvalitní soutěži, minimálně 1. B třídě.

I proto je zřejmé, že zbytek mužstev hraje letos o druhé místo. „Nemáme špatný tým. Rádi bychom v brzké době postoupili, ale letos máme prostě smůlu,“ suše poznamenal Miroslav Šimeček. Mnich na Pelhřimov narazil hned v prvním kole a dostal za uši. Prohrál 5:0. „To bylo ještě v srpnu. Neměli jsme všechny hráče. Pelhřimov ale od té doby také posílil,“ všiml si. Očekávaný lídr tabulky si se soupeři hrál jako kočka s myší. Nejvíce to pocítila Vyskytná, která inkasovala třináct branek. Jen o jednou méně sahal do sítě brankář Senožat.

Tradičně nejnižší soutěž Pelhřimovska hrají také dva týmy z Jihlavska. Lépe si vede céčko Třeště, které je třetí. Rohozná získala devět bodů a uzavírá první polovinu tabulky. „Jsme ze ně rádi. Týmy z Jihlavska mají potřebnou kvalitu a nám to dává možnost mít čtvrtou třídu. Bez nich by se tu už asi nehrála,“ poznamenal sekretář okresního fotbalového svazu Milan Reich.


Načítám tabulku …