Tím si definitivně zajistil první příčku v soutěži už čtyři kola před koncem, nejbližší pronásledovatel Slavoj Polná již nemůže pelhřimovské fotbalisty předstihnout.

Pod Budínem dlouho platilo známé a mnohokrát potvrzené rčení: „Poslední krok bývá nejtěžší.“ To potvrdil i pelhřimovský asistent trenéra Martin Moravec, který v pozici hlavního zaskakoval za pracovně vytíženého Richarda Zemana.

Žirovnice favorita zaskočila agresivní a aktivní hrou. „Hráči byli dobře připravení a nastoupili s maximálním nasazením. Čtyřicet minut jsme byli dominantní, vyhrávali osobní souboje,“ těšilo žirovnického kouče Romana Hřiba.

Druhou květnovou neděli odstartuje nová atletická sezona první ligy.
Atleti Spartaku a atletky Slavoje myslí především na udržení první ligy

Odměnou byl gól Cajze už v 17. minutě. „Žirovnice vedla zaslouženě,“ přiznal Moravec.

Dvě minuty po pauze musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy Vlk a zdálo se, že by mohlo dojít na překvapení. Jenže místo toho přišlo vyrovnání, které zajistil v 61. minutě Honzl. „Nakupily se u nás tři chyby za sebou. Vyrovnávací gól nás opařil,“ přiznal Hřib.

Pelhřimov začínal získávat půdu pod nohama, ale musel ještě ustát šanci Cajze. „Šel sám z boku, ale místo aby si přehodil míč na pravou, tak zakončoval slabší levou nohou,“ posteskl si Hřib.

Fotbalistům z Kamenice nad Lipou se na jaře daří. Áčko (na archivním snímku v zelenobílém) je na třetí příčce krajského přeboru, B tým vede okresní přebor a má nakročeno k postupu. Po úrazu se do akce o uplynulém víkendu famózně zapojil i Jiří Houser.
KANONÝR DENÍKU: Houserův návrat po osmi měsících. Čtyři góly za šestnáct minut

V 72. minutě se pak výstavní trefou pod břevno prezentoval stoper Šimon. „I v deseti jsme pak byli dominantní. Žirovnice hrála náročný běhavý fotbal a zdálo se mi, že jí ke konci došly síly,“ přidal postřeh Moravec a dodal: „Dali jsme ještě třetí gól a zajistili si tak potřebné tři body. Teď už máme splněno.“

Hřib i přes porážku své svěřence po kvalitním výkonu pochválil. „Výsledek dobrý není, ale výkon ano. Po předchozích výhrách s Novou Vsí a na Sapeli jsme na vzestupu, věřím, že to potvrdíme v dalších zápasech,“ dodal.