Význam utkání si uvědomují v obou klubech. „Je to přímý zápas o druhé místo, výsledek hodně napoví. Ale do konce sezony budou pak stále zbývat tři kola, ještě se to může celé měnit,“ odhadoval trenér Lípy Josef Kutlvašr.

V Pacově vědí, že pouze vítězství v Lípě je může vrátit na druhou příčku, na které se na jaře už nacházeli. „Když vyhrajeme, budeme mít všechno ve svých rukách. Lípa je ale silná, bojuje až do konce,“ přidal svůj pohled na závěr sezony trenér Pacov Luděk Šlechta.

Favoritem je, určitě podle minulého kola, domácí Lípa. Před týdnem vyhrála v Antonínově Dole 7:1. „Dali jsme rychlé dva góly, soupeři jsme srazili sebevědomí, pak už to bylo otázkou skóre,“ vracel se k poslednímu utkání Josef Kutlvašr. „Ale na jaře střídáme lepší zápasy s horšími,“ dodával.

Jarní část letošního ročníku krajského přeboru zatím vychází fotbalistům Okříšek (v bílém) nad očekávání. Z osmi dosavadních utkání hned pětkrát odešli vítězně.
Okříšky na jaře válí. Hráči pochopili, co po nich chceme, řekl spokojený Hekerle

Lípa porazila doma na jaře pouze Habry (v sedmnáctém kole 3:0), v dalších zápasech ztrácela. V posledním domácím zápase s Lučicí remizovala 1:1, a stejně dopadlo utkání s Havlíčkovou Borovou o dva týdny dříve.

Pacov prohrál minulé utkání ve Velkém Beranově 2:4, přestože první poločas 2:0 vyhrál. „Brzy po přestávce soupeř snížil, inkasovaný gól napověděl, co se bude dít ve zbytku utkání. Závěr jsme nezvládli,“ řekl k nejčerstvější porážce Luděk Šlechta.

Podobný osud měl i zápas Pacova s Antonínovým Dolem ve 21. kole. Pacov vedl, hrál dlouho proti deseti, ale přesto dvakrát inkasoval a prohrál 1:2. „Naším největším problémem na jaře je, že neproměňujeme ani ty největší šance. Na podzim nás držel svými góly Tomáš Faltýnek, teď se mu tolik nedaří a nikdo jiný se střelecky neprosazuje,“ doplil informace pacovský trenér.

Tomáš Faltýnek nadále kraluje s 27 góly tabulce střelců ve skupině A 1. B třídy. Na jaře se ale zatím trefil pouze čtyřikrát.

Útočník Speřic Pavel Svoboda (vpravo) se v neděli trefil do branky rezervy Velkého Meziříčí třikrát. Jen dva přesné zásahy mu tak chybí k dosažení mety třiceti branek.
KANONÝR DENÍKU: Střelci se o víkendu opět činili, v přeboru padly dva hattricky

Na podzim prohrál Pacov doma s Lípou 2:4. „Nezvládli jsme závěr zápasu,“ zavzpomínal Luděk Šlechta. Lípa tehdy strhla vítězství na svou stranu třemi góly v řadě. Na jaře se hrálo už o 24 bodů, Lípa jich získala 11, Pacov 13.

Ve hře o postup je ještě čtvrtý Velký Beranov, který ztrácí na Pacov jeden bod, a hlavně vedoucí Pohled, který má díky získaným jedenapadesáti bodům šestibodový náskok před druhou Lípou. Mezi nejlepší čtveřici se může ještě dostat hlavně Tis, který na jaře porazil Pohled, Lípu i Velký Beranov (v Pacově remizoval) a na druhou Lípu ztrácí už jen sedm bodů.

Závěr soutěže bude nejspíš hodně zajímavý, hrát se bude řada vzájemných zápasů týmů z prvních čtyř příček. Pohled hraje na závěr sezony s Pacovem a v posledním kole v Lípě. Lípu čeká ještě utkání ve Velkém Beranově.


Načítám tabulku ...