Domácí Slovan má svému soupeři co vracet. „Na podzim jsme v Chotěboři prohráli vcelku jednoznačně jedna čtyři, což byla naše nejvyšší prohra. Máme pořádnou motivaci jim tenhle výsledek, nemyslím přímo i takovým skóre, vrátit,“ napřímo prozradil kouč Kamenice Zbyněk Jaroš.

Nad tím, že jeho svěřenci ztrácí na vedoucí Třebíč jen tři body a v případě úspěchu by jistě přeskočili minimálně svého sobotního soka, příliš nepřemýšlí. „Jak už jsem říkal, prioritou je pro nás výhra nad Chotěboří kvůli tomu podzimnímu duelu. Až poté se můžeme dívat na tabulku,“ zdůraznil.

Na téma možného postupového boje se trenér Slovanu přesto v krátkosti vyjádřil. „Pokud v sobotu body neuděláme, asi už budeme čtyři kola před koncem mimo boj o postup. Naopak, pokud uspějeme, bude to na čele tabulky zajímavé a také zamotané i nadále,“ pousmál se Jaroš.

Fotbalisté Slavoje Polná (v červeném) ve 25. kole moravskoslezské divize D potvrdili, že se jim na půdě soupeřů daří. V Tasovicích (v tmavém) v neděli zvítězili 2:1.
Famózní venkovní jízda. Fotbalisté Polné prokazují, že jim půda soupeřů nevadí

Další dva mančafty z elitního kvarteta nejvyšší krajské soutěže na Vysočině se představí až na závěr víkendu. Na hřišti ve Stáji bude od 10.30 čekat těžký oříšek na třetí Okříšky. Sapeli Polná to totiž doma umí a dva týdny stará prohra s Chotěboří byla spíše výjimkou potvrzující pravidlo.

Aktuální lídr tabulky zamíří ke svému utkání skoro ke hranicím jižních Čech. Ani Fotbalová škola Třebíč jistě nebude mít na pažitu v Žirovnici na růžích ustláno. Domácí Slavoj totiž bojuje o záchranu v přeboru a potřebuje tak doslova každý bodík.

Jenže celek z Pelhřimovska trápí velká marodka. A to už od zimní přípravy, jenže místo toho, aby se situace postupně lepšila, děje se spíše pravý opak. Při posledním utkání v Nové Vsi musela ze hřiště s prasklou achilovkou Jakuba Vodáčka dokonce odvést sanitka.

Zatímco fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) ještě záchranu v divizi nemají jistou, hráči Humpolce (v modrém) mohou být už v klidu.
Na divizní peloton čeká závěrečná jarní třetina. Kdo doprovodí dolů Starou Říši?

Ostřílený kouč Ján Kubík tak už před časem avizoval, že musel sáhnout do kádrových rezerv. „Kádr není široký, takže jsme museli při tolika absencích sáhnout do béčka. Rozdíl několika úrovní je znát, ale ti kluci zase příkladně bojují,“ potěšilo trenéra Žirovnice.

KP VYSOČINY – 24. KOLO
PÁTEK: Bystřice nad Pernštejnem – Nová Ves (18.00).
SOBOTA: Kamenice nad Lipou – Chotěboř, Rapotice – Nové Město B, Ledeč nad Sázavou – Velké Meziříčí B (vše 16.30).
NEDĚLE: Sapeli Polná – Okříšky (10.30, hřiště Stáj), Pacov – Žďár B (15.00), Žirovnice - FŠ Třebíč (16.30).


Načítám tabulku ...