„Hráči samotní to neschytali tak jako my ve výboru. Lidé nás nešetřili. Dostali jsme co proto, ptali se nás, jak jsme to mohli dopustit,“ přiznal předseda klubu Petr Král.

Kritiku ale bere. Počátky jsou městem, klub má tradici, III. třída je málo. O tom není třeba diskutovat. „Je to soutěž, která nám nesluší, ale musíme se s tím smířit. Musíme teď napnout síly, abychom se dostali zpět. Čím dříve se nám to povede, tím lépe,“ je mu jasné.

Počátky loni odehrály solidní podzim, jarní část byla v jejich podání špatná. Jen devět získaných bodů hovoří jasně. Tým prostě potřeboval doplnění.

Přišly tři posily

K tomu došlo. Povedlo se vyřešit asi ten největší problém. „Konečně jsme sehnali brankáře. To byla naše největší bolest. Myslím si, že v předešlé sezoně jsme za tyto problémy zaplatili ztrátou deseti dvanácti bodů,“ je přesvědčen Král.

Branku by měl od nové sezony strážit David Krejčí. Ten prošel dorostem Pelhřimova, mládežnické roky končil v Kamenici nad Lipou, kde to krátce zkusil i mezi dospělými. Pak na čas s fotbalem skončil, odstěhoval se.

„Nyní ale bydlí s přítelkyní v Horní Vilímči, takže to má do Počátek kousek. Má chuť do fotbalu, na trénincích se jeví dobře,“ libuje si předseda klubu.

Další posila je v Počátkách dobře známá. Do důvěrně známého prostředí se vrací Petr Neuber. „Vrátil se z Popelína a i on pro nás bude posilou. Je vysoký, důrazný. Potřebujeme ho na pozici předstopera. Tam nám dosud hrál Láďa Matys, kterého to táhne dopředu. Umožní nám to tedy využívat ho v útoku,“ plánuje Petr Král. Činnost obnovil i Miroslav Valeš.

Pak jsou tu ještě mladí. Počátky mají společně se Žirovnicí tým v I. třídě dorostu. „Rádi bychom zabudovali dva kluky mezi muže. Samozřejmě, že pro ně budou mít přednost zápasy v jejich věkové kategorii, ale díval jsem se na termínové kalendáře a moc souběhů není,“ těší Petra Krále. Ten ale ví, že ani v relativně nízké soutěži to nebudou mít Počátky snadné: „Vlastně nevíme, do čeho jdeme. Soupeře v této soutěži neznáme,“ přiznal.