Fotbalisté Bedřichova totiž nestačili na A-třídní Kouty a po prohře 0:2 jsou tak ze hry. V souboji dvou ambiciózních celků z druhé nejvyšší krajské soutěže Kamenice nad Lipou dokázala přestřílet mužstvo Světlé nad Sázavou.

Ve zbylých dvou zápasech slavil postup hostující favorit. Sapeli Polná si s chutí zastřílelo v Želetavě, Nová Ves si poradila se Starčí. Přitom ale celek z Novoměstska nezačal dobře. „Začátek zápasu nám příliš nevyšel, to je fakt," neskrýval kouč Nové Vsi Václav Pohanka.

V úvodním kole nového ročníku MSFL podlehli fotbalisté Nového Města na Moravě (v zelených dresech) rezervě Zlína 0:2.
Bez gólu i bodu. Fotbalisté Nového Města se vrátili ze Zlína s prázdnou

Na vině byly v první řadě změny v sestavě. „To je nejvíce projevilo v naší defenzivě. Kvůli absencím musela nastoupit úplně nová stoperská dvojice a nesehranost byla v úvodní dvacetiminutovce patrná," popisoval.

Už po devíti minutách hry šla navíc Stařeč do vedení. „Ta branka šla na vrub našemu nedorozumění v obraně. Postupem času se ovšem rozdíl dvou tříd na hřišti začal projevovat. A vůbec nám už potom nevadilo, že se hrálo na menším hřišti," vysvětloval.

Ještě v první půli pak hosté skóre třemi brankami v rozpětí pouhých šesti minut otočili. „Už před vyrovnáním jsme měli dvě dobré příležitosti. Ale ta první branka byla opravdu pěkná, po hezké kombinaci na naší pravé straně. Hrálo se prakticky na jednu branku," těšilo jej.

Z premiérového utkání letošního ročníku MSFL na hřišti Uničova dokázali fotbalisté juniorky Jihlavy (v modrém) vytěžit bod.
Ani oslabení je nezlomilo. Juniorka FC Vysočina vyválčila v Uničově cenný bod

Po změně stran přidal čtvrtou branku Šandera a obhájce loňského titulu si tak zajistil postup de jarního semifinále. „Náš postup byl zcela zasloužený, ve druhé půli měla Stařeč snad jen jedinou vážnější příležitost," usmíval se Pohanka.

Los semifinálových utkání se uskuteční až na jaře. Semifinále by se mělo odehrát v květnovém termínu, finále by se pak mělo uskutečnit v červnu.

Čtvrtfinále: Stařeč – Nová Ves 1:4 (1:3), 9. Lorenc – 29. Ptáček, 32. Forchtsam, 35. J. Starý, 59. Šandera, Želetava – Sapeli Polná 1:7 (1:4), 19. Simandl – 10. a 49. Dvořáček, 12. a 78. Szabó, 18. Skotar, 21. Mužík, 74. Matějíček, Světlá nad Sázavou – Kamenice nad Lipou 3:5 (1:2), 10. Čálek, 72. a 84. Martínek – 23., 54. a 87. Dvořák, 28. a 71. Zahradník, Kouty – Bedřichov 2:0 (1:0), 24. Neuman, 73. Mašek.