Adam Hložek z Vysočiny je jen o čtyři roky mladší než slavnější jmenovec. Rodiče proto křestní jméno nevybírali podle známého pražského fotbalisty. „Ani o žádných příbuzenských vazbách nevím. Neměly by být žádné,“ usmívá se Adam Hložek z Jiřic na Pelhřimovsku.

A jak se hraje fotbal s takovým jménem? „Těžkosti s tím nemám. Ale je pravda, že občas kamarádi nebo spoluhráči něco vtipného směrem ke mně prohodí,“ prozradil momentálně levý bek AFC Humpolec. „Fotbal hraji od šesti let. Z Jiřic jsem přešel do Speřic, nyní jsem asi dva a půl roku v Humpolci.“

Vzhledem k jeho defenzivní pozici na hřišti se zatím ani nesetkal s požadavkem, aby převzal hlavní roli a pomohl zvrátit nepříznivý výsledek. „To po mě zatím opravdu nikdo nechtěl,“ kroutí hlavou šestnáctiletý fotbalista.

Přípravka Slavoje Polná vyhrála domácí turnaj o Pohár starosty Polné, když ve finále zdolala 4:1 pražskou Slavii. Tomáš Rosický na snímku stojící čtvrtý zleva.
Oslavné tanečky již umí. V přípravce Slavoje Polná střílí góly Tomáš Rosický

Přitom mu jakékoliv spojování s hráčem Bayeru Leverkusen nevadí. „Jsem sparťan, v tomhle ohledu mi shoda jmen i vyhovuje,“ netají. „Několikrát jsem ho viděl hrát za Spartu, jednou také za reprezentaci.“

V současnosti hýbe fotbalovým děním probíhající mistrovství světa. „Koukám se skoro na každý zápas. Zatím se mi v základních skupinách nejvíce líbila Francie,“ nabízí svůj pohled na šampionát Adam.

Pokud jde o jeho další fotbalovou kariéru, nikam vysoko hráč z Vysočiny nepomýšlí. Srdce mu zůstává na Vysočině. „Nějaký konkrétní fotbalový cíl nemám. Do budoucna bych se rád vrátil do Jiřic a hrál za místní A tým,“ uzavírá povídání o životě se slavným jménem Adam Hložek.

Adam Hložek odehrál za Spartu čtyři ligové sezony. Od té letošní nastupuje v dresu bundesligového Bayeru Leverkusen.Zdroj: Deník/Lukáš KaboňSlavnější jmenovec Adam Hložek nastupuje na pozicích křídelníka nebo útočníka. Rodák z Ivančic se přes Zbrojovku Brno dostal do pražské Sparty, kde za čtyři sezony nasbíral sto pět ligových zápasů, v nichž čtyřiatřicetkrát skóroval. Svůj první start v dresu slavného klubu si pikantně připsal na Vysočině, kde druhého října 2018 nastoupil ve třetím kole poháru na hřišti Slavoje Polná. Je nejmladším střelcem branky v tuzemské nejvyšší soutěži, letos přestoupil do bundesligového Bayeru Leverkusen.