Důvod byl jednoduchý, hosté až na drobné výjimky diktovali tempo zápasu po celých devadesát minut. „V prvním poločase jsme dali dvě branky, které nám nebyly uznány pro údajný ofsajd, krom toho jsme měli tři čtyři vyložené příležitosti. V půlce to mohlo být klidně 0:4 a nikdo by se nemohl divit,“ domnívá se šéf pelhřimovské lavičky.

Zatímco před týdnem jeho tým proti Žirovnici uchvátil skvělou střeleckou produktivitou, tentokrát střelci den neměli. „Zápas byl plně v naší režii, to nemůže nikdo popřít. V poli jsme podali lepší výkon než před týdnem, hráči plnili přesně to, co jsme si řekli. Vytvořili jsme si šance, jen jsme je nedokázali proměnit. Co se nám od začátku sezony dařilo, teď najednou nešlo,“ všiml si Pavel Regásek.

Bezbrankový stav tak vydržel až 74. minuty, pak domácí dostal do vedení Tůma. „Byl to trest. Okříšky měly tak dvě šance za celý zápas, ale jednu proměnily,“ pokrčil rameny pelhřimovský trenér, ale zároveň ocenil svůj tým: „Kluky jsem po zápase pochválil, závěr zvládli bravurně. Soupeř se vyloženě zatáhl, my jsme to dobývali, přesto se nám povedlo vyrovnat.“

Pelhřimov sice remízou promarnil šanci posunout se na první příčku, ale výsledek není z dlouhodobého hlediska katastrofou. „Přesně tak, nic se neděje. Neprohráli jsme šestý zápas za sebou, jdeme dál. Jsme pořád ve hře o špici tabulky, naše cíle plníme,“ zachoval si Regásek nadhled.