„Chceme se pohybovat v klidném středu tabulky. Kádr na to máme. Víme ale, že první sezona bývá těžká,“ přiznal trenér Štoků David Kunc a dál pokračuje s respektem: „Máme velmi těžký los, začínáme třikrát venku. Museli jsme si to přehodit, protože budujeme zavlažování hřiště,“ vysvětlil.

Je jasné, že právě start do soutěže může hrát pro nováčka zásadní roli. Může ho nakopnout k bezproblémové záchraně nebo mu hned v srpnu položit nůž na krk. „Od výsledků prvních tří zápasů se bude odvíjet celý podzim. Bylo by špatně, kdybychom po třech kolech měli nula bodů,“ ví kouč Štoků.

Podle Kunce za favority soutěže platí Třešť a Kamenice nad Lipou. „To jsou týmy, které jsem měl možnost vidět a které kvalitu soutěže převyšují. S těmi ostatními jsme srovnatelní a chceme se nimi poprat,“ tvrdí bojovně.

O střed tabulky chce usilovat i záloha nyní už divizního Humpolce. „Nechceme mít potíže se záchranou. Ideální by bylo pohybovat se někde v polovině tabulky,“ potvrzuje Imrich Brdečka, který bude mít k dispozici hodně konsolidovaný kádr: „Změn je naprosté minimum. Nikdo neodešel, trenér áčka si ponechal v kádru všechny dorostence. Proto naší jedinou posilou bude David Kameník. O jeho příchodu z Bedřichova nyní jednáme,“ informoval.

Brdečka má poměrně velkou možnost výběru na brankářském postu. Pro dva týmy jsou v Humpolci k dispozici hned čtyři gólmani. „Počítám hlavně s Podobou a Michutem. Pomoci by měl i Páša, který je v áčku dvojkou,“ vysvětlil.

Také v případě Humpolce bude hodně záležet na tom, jak do soutěže vstoupí. Los má přece jen příznivější než Štoky. „Budeme chtít začít pokud možno vítězstvím. Telč loni nehrála úplně nahoře, takže je to reálné,“ věří týmu Imrich Brdečka. Juniorka pak narazí na Herálec ze Žďárska.