Zpráva z komuniké DK KFS hovořila jasně: „Nesportovní chování fanoušků a jiných osob – použití pyrotechniky.“ Pokuta pro klub tisíc korun plus poplatek za jednání.

Stalo se při utkání krajského přeboru Chotěboř – Pacov. „Přitom my patříme ke slušným klubům, které nedělají žádné problémy,“ pousmál se nad dotazem Deníku předseda klubu Luděk Šlechta. „Navíc v tom zápase jsme měli ještě i incident na hřišti.“

Půlmistrem okresního přeboru Pelhřimovska se stali fotbalisté Horní Cerekve (na archivním snímku v bílém).
Konečně fotbal. Soupeři proti nám většinou hrají šlehanou odzadu, popisuje Benda

Šéf klubu připustil, že o chystané akci fanoušků předem věděl. „Začal nám fungovat takový kotel fanoušků. Jedná se o mladší ročníky, které nás nejprve začaly chodit povzbuzovat na domácí zápasy. A nyní i na venkovních. Jsou to velmi pozitivní mladí fanoušci, zřejmě si chtěli vyzkoušet, co vidí pravidelně v televizi,“ vysvětluje smířlivě Šlechta. „Oni mě oslovili, že by rádi v Chotěboři nějaké pyro zkusili. Říkal jsem jim hned, že s tím úplně nesouhlasím.“

Vzhledem k tomu, že již příznivci měli vše připravené a přivezli si pyrotechniku s sebou, nakonec s jejím použitím souhlasil. „Apeloval jsem ale na ně, aby to bylo alespoň v nějaké decentním duchu. Jednou že to zvládneme akceptovat, ale ne pravidelně. A že záleží především na pořadatelské službě. Tušil jsem přitom, že nás to bude něco stát,“ dodal Šlechta.

Přestože zápis DK hovoří striktně, žádný velký problém s tím nenastal. „Všechno bylo ve slušném duchu. Ke klukům přišel hlavní pořadatel, poprosil je, aby s tím přestali a oni to ukončili. Určitě tam nebylo nic vyhroceného, nebo nějaké emoce. Akorát zaplatíme třináct set,“ dodal opět spíše s úsměvem a pochopením pacovský předseda.

Hrající trenér fotbalistů Bystřice nad Pernštejnem Pavel Blaha (v černém).
Sehnat trenéra není vůbec jednoduchá věc, netají zastupující kouč Bystřice Blaha

Toho určitě víc mrzí ztráta kapitána týmu. Martin Kostroun, ještě za stavu 0:0, neovládl emoce a za napadení soupeře v přerušené hře inkasoval stopku na čtyři zápasy.

Týmu bude poprvé chybět v posledním duelu podzimu. Ten odehraje Pacov doma v neděli s béčkem Velkého Meziříčí. Luděk Šlechta je přesvědčen, že utkání proběhne v klidu: „Jsme domluveni, že naši fanoušci žádnou pyrotechniku nepoužijí,“ věří svým příznivcům.