Pacov vsadil v neděli na zodpovědný výkon. „Věděli jsme, že musíme odehrát utkání s Rozsochatcem zodpovědně, a to se nám podařilo. Po prohře Pohledu jsme dobře věděli, o co v utkání jde, kluci to zvládli,“ ocenil výkon svého mužstva pacovský trenér a předseda klubu v jedné osobě Luděk Šlechta. Do trenérské role, v níž působil naposledy na podzim 2022, se vrátil na jediné utkání. Vedení pacovského klubu po prohře 0:5 v Pohledu v týdnu odvolalo trenéra Ladislava Táborského.

Rozsochatec, jeden z nejlepších týmů v soutěži na jaře, přijel do Pacova s jistotou příslušnosti do I. A třídy i v příští sezoně a do zakončení se příliš nehrnul. „V Pacově jsme byli v hodně improvizované sestavě a na našem výkonu to bylo znát. Hra z naší strany nebyla špatná, ale nedostávali jsme se do zakončení,“ charakterizoval hru hostů trenér Rozsochatce Jakub Fiala.

Problémy s koncovkou měli dlouho i domácí. „Soupeře jsme k ničemu nepustili. Nervozita z našich kluků spadla ale až po úvodním gólu,“ vracel se k nedělnímu utkání před nadstandardní diváckou návštěvou Luděk Šlechta.

Nejlepším střelcem letošního ročníku se stal v moravskoslezské divizi D se čtyřiadvaceti přesnými zásahy útočník FC Žďas Žďár Marek Šerý (v černém dresu).
Hodnocení divize: Fotbalisté Žďáru zazářili. Slovan se protrápil, Bystřice padá

Skóre otevřel po půlhodině hry Radek Vítámvás, který se trefil po úniku a přihrávce Martina Kostrouna.

Pět minut po přestávce přidal druhý gól Petr Šauer, ale domácí se definitivně uklidnili až po třetím gólu, který zařídil v závěrečné čtvrthodině Tomáš Mauer, jeden z talentovaných mladíků v pacovské sestavě. „Teprve za stavu 3:0 jsem cítil, že utkání zvládneme. V minulosti jsme měli občas herní výpadky, dokázali jsme ztratit i dvoubrankový náskok,“ vzpomenul Luděk Šlechta. „V závěru nám došly síly, na zvrat nebo korigování výsledku už jsme tentokrát neměli,“ připomenul Jakub Fiala.

Přesto vládla v Rozsochatci spokojenost, na jaře se mužstvo zvedlo a z chvostu tabulky se prokousalo do klidných vod, i když právě v A skupině I. A třídy neměl dlouho nic jistého téměř nikdo. „Po kvalitní zimní přípravě jsme na jaře hráli dobře, pomohl návrat brankáře Aleše Bílka, celkově jsme se sezonou spokojení,“ dodával Jakub Fiala.

Cíl v podobě postupu do divize dokázali fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech) splnit. Nyní je čeká další těžký úkol, ve čtvrté nejvyšší soutěži se také udržet.
Fotbalisté v divizi a kraji mají dobojováno. Známe vítěze, ale i poražené sezony

Je to v pořadí již třetí návrat fotbalistů Pacova do elitní krajské soutěže na Vysočině za jednadvacet let jejího trvání.

Slavoj se zúčastnil jejího premiérového ročníku 2002/2003. Z něj však smolně sestoupil po nezvládnutém utkání posledního kola, kdy doma ztratil proti Bedřichovu vedení 3:1 a po prohře 3:5 se celek z Jihlavska zachránil právě na úkor Pacova.

Vrátit zpět se celek z Pelhřimovska dokázal v letech 2007 a 2009. Po pětiletém nepřetržitém působení však z krajského přeboru v sezoně 2013/2014 spadl a dalších devět sezon se pohyboval v nižších krajskcýh soutěžích. Zabydlí se nyní mezi krajskou smetánkou na delší dobu?


Načítám tabulku ...