Rozhodně lépe začali hosté z Pelhřimova. V prvním poločase skoro vůbec nebylo znát, že postrádali Homolku, D. Poula a Bendu. Speřice jim k tomu ale hodně pomohly. „Špatně bylo úplně všechno. Od brankáře po útočníky to byl z naší strany katastrofální výkon. Nefungovalo vůbec nic. Mezihra neexistovala, do šancí jsme se nedostávali. Pelhřimov hrál jednodušeji, posílal nám přihrávky za obranu a my jsme to hrozně těžko bránili,“ pozastavil se u dění v prvním poločase trenér Dálnice Jiří Holenda.

Pelhřimov sice nepředváděl nic světoborného, ale jak bylo řečeno – hrál jednoduše. Vedení získal naprosto zaslouženě. Náběh obránce Skořepy po křídle hrubě prospal Eremiáš. „Měli jsme navrch. Může nás mrzet, že jsme nepřidali další góly,“ litoval Pavel Regásek, trenér hostů.

Kuželkáři Kamenice nad Lipou. Ilustrační foto
Záchrana je o kousek blíž

Ani první minuty půle druhé nenaznačovaly, že by se měl měnit scénář zápasu. Čtvrt hodiny se hrálo hlavně ve středu hřiště. Pak ale začalo být znát, že domácí přitápějí pod kotlem. Přibývalo pelhřimovských ztrát míče, navíc obrana hostů působila dosti nejistě.

A pak to přišlo. Domácí přichystali hostům dokonalý šok. Dvě bleskurychlé akce chladnokrevně zakončili Štěpánek a Soukup. „Zlomový byl náš první gól. Po něm jsme začali hrát to, co bych si představoval,“ označil zásadní moment Jiří Holenda.

Pelhřimov na chvíli vypadl z role a krutě za to zaplatil. „Je to tak, ale můžeme si za to sami. Musí se hrát naplno celý zápas,“ zlobil se Regásek a dodal: „Hosté ve druhém poločase začali více běhat. Někdy možná až nesmyslně, ale zásadní bylo, že jsme běhali za nimi. Nechali jsme se zjančit.“

Miroslav Háva si z Hradce Králové přivezl bronzovou medaili.
Lukostřelec Háva se raduje z bronzu

Ztracený klid už hosté nenalezli. O závěrečném náporu nemohla být ani řeč. Pelhřimov se v poslední čtvrthodině nedostal do žádné vyložené šance. „Sice jsme dopředu poslali Naniaše, ale náš pokus o nápor byl otupen domácími, kteří nakouskovali hru. Těžko jim to vyčítat. Kdybychom byli v jejich pozici, udělali bychom to také,“ prohlásil Regásek smířeně.

Pokud v táboře hostů zavládlo po výsledku 2:1 rozčarování, Jiří Holenda radost rozhodně neskrýval. „Body jsou to cenné, Pelhřimov neporážíme každý den. Jsem rád, že jsme mu vrátili prohru 3:0 ze začátku sezony,“ připomenul. výsledek srpnového duelu.