V Budišově se čekalo na gól téměř hodinu, pak v krátkém intervalu padly všechny čtyři branky. „V první půli jsme měli dvě velké příležitosti, kdybychom alespoň jednu proměnili, utkání mohlo vypadat jinak,“ vracel se k nedělnímu duelu trenér domácích Petr Kylíšek. „Soupeř ale ukázal, že je adeptem na prvenství ve skupině oprávněně, vyhrál zaslouženě,“ dodal.

Kompliment na hru protivníka složil i asistent trenéra FŠ Třebíč Tomáš Franěk. „Budišov patřil mezi nejlepší mužstva, s nimiž jsme na podzim hráli. V neděli dlouho předváděl dobře organizovanou obranu a kvalitně zahušťoval střed hřiště. Museli jsme hrát trpělivě a víc ze stran, a to se nám po přestávce podařilo proměnit v góly,“ komentoval utkání Tomáš Franěk.

Právě dvě velké chyby na straně Budišova-Náramče výrazně rozhodly o konečném výsledku. „Udělali jsme dvě fatální chyby v obraně, soupeř toho využil a bylo po zápase,“ říkal Petr Kylíšek.

Rychle zapomenout budou určitě chtít v Havlíčkově Brodě (v černých dresech), ale také v Bystřici nad Pernštejnem pokud jde o uplynulý podzim této sezony.
Podzimní klasika na závěr. Fotbalistům Bystřice i Brodu domácí rozlučka nevyšla

V 56. minutě otevřel skóre Dominik Adam, o pět minut později přidal pojistku Marek Hobza a v 64. minutě upravoval na 0:3 Tomáš Hobza.

Domácí za dalších pět minut Michalem Blatným snížili na konečných 1:3, ale rozhodnuto být nemuselo. V 73. minutě se v souboji ohnal po protihráči Marek Hobza, rovnou uviděl červenou kartu, jenže domácí přesilovku nevyužili. „Roman Hrádek dal dokonce gól, ale ten nebyl pro údajný ofsajd uznán. Určitě nám nepomohlo ani to, že musel už v patnácté minutě kvůli zranění střídat zkušený Jaroslav Dufek,“ zmínil další okolnosti, které dokreslily nezdar domácích, trenér Petr Kylíšek.

V třebíčském klubu vládne po první polovině sezony pochopitelně spokojenost. FŠ Třebíč vede s šestibodovým náskokem a přestože je nováček, míří za dalším postupem. „S hrou i výsledky jsme spokojeni. Ale rozhodovat se bude až na jaře,“ dodával Tomáš Franěk.

V nedělním dopoledním utkání 13. kola krajského přeboru mezi fotbalisty domácího Sapeli Polná (v červených dresech) a Novou Vsí se z výhry 2:1 radoval hostující celek.
OBRAZEM: Pelhřimov opět navýšil svůj náskok, fotbalisté Slavoje i Sapeli zakopli

Jeho ovečky mají na čele tabulky už šestibodový náskok. K němu jim dopomohly především poslední tři výsledkově nevyvedené zápasy druhého Herálce. Ten totiž z devíti možných bodů získal pouze dva.

O prvním listopadovém víkendu je na pořadu předehrávka jarního čtrnáctého kola soutěže. FŠ Třebíč hraje v neděli na hřišti pátých Šebkovic, druhý Herálec bude už v sobotu hostovat na hřišti Bedřichova.

Devátý Budišov-Nárameč nastoupí taktéž v sobotu doma proti čtvrtému Jemnicku. Všechny duely mají shodný začátek ve 14.00.